Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Zastosowanie pomp i agregatów pompowych w przemyśle budowlanym.

Zastosowanie pomp i agregatów pompowych w przemyśle budowlanym.

Wtorek 8 kwietnia 2014, przez Artsites

Współcześnie w przemyśle budowlanym, coraz częściej można się spotkać z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kwestii przeprowadzania działań związanych z odwadnianiem terenów podmokłych, bądź też w przypadku odwadniania wykopów budowlanych zalanych nagłymi, intensywnymi opadami atmosferycznymi. O ile w tym drugim przypadku cała sytuacja jest dość prosta i jasna, to jednak w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych trzeba będzie zastosować nieco bardziej skomplikowaną technologię wykorzystującą igłofiltry. Warto więc dowiedzieć się w tym zakresie czegoś więcej a by w przypadku zaistnienia konieczności zastosowania tego rodzaju technologii, orientować się w niej i umiejętnie dobrać poszczególne jej elementy, aby prace związane z odwadnianiem zostały przeprowadzone szybko i skutecznie.

Instalacja igłofiltrowa i jej zastosowanie.

Jednym ze zdecydowanie najczęściej spotykanych rozwiązań w kwestii obniżania poziomu wody gruntowej na czas przeprowadzania prac budowlanych, jest zastosowanie instalacji igłofiltrowej. Jest to technologia, która pozwala nam na osuszenie miejsca prowadzenia prac do czasu ich finalizacji, bez konieczności pracy w błocie. W tym szczególnym przypadku mamy do czynienia z odpowiednio przygotowaną instalacją w skład której wchodzą odpowiednie pompy i agregaty pompowe podłączone do specjalnych igłofiltrów, wprowadzonych do gleby na poziomie około pół metra niższym niż planowany poziom przeprowadzania prac ziemnych. Za pośrednictwem tego typu instalacji, woda gruntowa zostaje odebrana przez igłofiltry zanim jeszcze przedostanie się do wykopów, a następnie odprowadzona na bezpieczna odległość, poprzez odpowiedniej mocy agregat pompowy. Jest to więc rozwiązaniem bardzo skuteczne w tego typu przypadkach, wobec czego warto wiedzieć nieco o jego zastosowaniu, aby zagwarantować sobie możliwość sprawnego prowadzenia prac w przypadku zbyt wysokiego poziomu wody gruntowej.

Pozyskiwanie pomp i instalacji igłofiltrowych.

Bardzo ważnym aspektem jest tutaj także umiejętne pozyskiwanie tego typu rozwiązań technologicznych, bowiem nie zawsze zachodzić będzie konieczność zakupu całej, kosztownej instalacji igłofiltrowej, wraz z drogim agregatem pompowym. Dlatego też, warto tutaj zwrócić uwagę na wynajem wysokowydajnych pomp, agregatów pompowych, oraz całych, kompletnych instalacji igłofiltrowych. Dzięki możliwości wynajęcia tego typu instalacji przedsiębiorca może całkiem sporo zaoszczędzić, szczególnie w przypadku kiedy przewiduje się tylko jednorazowe przeprowadzanie odwadniania. W takich bowiem przypadkach zakup kosztownych instalacji jest absolutnym nieporozumieniem, a co za tym idzie, ich wynajęcie z odpowiedniej wypożyczalni będzie rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym i najbardziej rozsądnym z ekonomicznego punktu widzenia.