Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Zarządzanie projektami – jakie szkolenia warto odbyć?

Zarządzanie projektami – jakie szkolenia warto odbyć?

Piątek 28 kwietnia 2017, przez Marcin Marc

Umiejętność sprawnego zarządzania projektami nie tylko pozwala na zwiększenie swojej wartości na rynku pracy, ale ułatwia również wiele czynności dnia codziennego. Jakie szkolenia warto odbyć, aby dobrze zarządzać projektami? Prezentujemy najważniejsze z nich.

  • Podstawy zarządzania projektami – jest to szkolenie, które powinien odbyć każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z projektami. W ramach kursu prezentowane są najważniejsze metody zarządzania projektami. Szkolenie jest dobrym wstępem do poznania bardziej zaawansowanych technik oraz standardów stosowanych w zarządzaniu projektami.
  • Zaawansowane zarządzanie projektami – jest naturalnym krokiem, pozwalającym rozszerzyć wiedzę zdobytą podczas szkolenia podstawowego. W ramach kursu prezentowane są takie zagadnienia, jak: planowanie projektów, technika łańcucha krytycznego w zarządzaniu czasem, techniki macierzy odpowiedzialności, metoda earnedvalue wykorzystywana w monitorowaniu projektu, a także wiele innych.

  • Prince2® - metodyka, na której opierają się szkolenia, realizowana jest od 1989 roku i obecnie jest najpopularniejszą techniką zarządzania projektami. Prince2® zakłada możliwość standaryzowania elementów, które są podobne dla większości projektów, niezależnie od rodzaju przedsięwzięcia. Dzięki temu podejściu, szanse na niepowodzenie projektu są ograniczane do minimum. Metodyka ta ma z jednej strony formalny, schematyczny charakter, co pozwala realizować nawet najbardziej złożone projekty; z drugiej zaś zachowuje niezbędną elastyczność, która pozwala na dopasowanie jej do wielu różnych przedsięwzięć.

Artykuł powstał przy współpracy z

https://inprogress.pl/