Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Zamek Corvin w Hunedoarze, czyli perła Rumunii

Zamek Corvin w Hunedoarze, czyli perła Rumunii

Wtorek 22 sierpnia 2017, przez Fshoq!

Sympatycy średniowiecznych zamków, do których ja bez wątpienia należę, zapewne zdołają na widok tego giganta na żywo powiedzieć jedynie "och..". Kiedy wyprawiałem się do Transylwanii nawet nie sądziłem, że uda mi się odnaleźć tak charyzmatyczną perłę architektoniczną. Oto Zamek w Hunedoarze, zwany także Zamkiem Corvin.

Budynek został zbudowany w pod koniec XV wieku na polecenie Johna Hunyadiego, księcia Transylwanii oraz jednego z najznamienitszych polityków Węgier w ówczesnych czasach. Wsławił się tym, że był jednym zgłównodowodzących, którzy powstrzymali pod Belgradem rajd turecki na Europę po tym, jak podbili oni Konstantynopol.

Fortecę postawiono w stylu renesansowo-gotyckim tuż przy niewielkiej rzece o nazwie Zlasti. Zamek Corvin w Hunedoarze posiada bardzo wiele wież, z czego kilka było wykorzystywanych jako więzienie. To właśnie w jednej z nich przez ponad siedem lat przetrzymywano jako więźnia słynnego Vlad’a Draculę, od którego później powstały legendy o wampirze Draculi.

Z zamkiem w Hunedoarze wiążą się liczne legendy. Jedna z nich mówi, że władca zamku obiecał trzem tureckim jeńcom, że wypuści ich, jeśli uda im się na zamkowym dziedzińcu wykopać studnię z pitną wodą. Podobno jeńcy kopali przez 15 lat, dzień i noc. Kiedy im się w końcu udało, władca już nie żył, a jego żona złamała jego obietnicę, wtrącając więźniów z powrotem do lochu. Studnia jednak stoi do dziś.

Zamek Corvin jest fantastycznym miejscem dla poszukiwaczy miejsc historycznych i zabytków. Jest to fortyfikacja dostojna i na swój sposób piękna. Podczas wizyty w Rumunii nie sposób przegapić tego miejsca.

Stworzone w oparciu o informacje tutaj: Zamek Corvin w Hunedoarze. Można tu także znaleźć praktyczne informacje o zamku dla turystów i więcej historii i legend.

Portfolio