Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Zadbaj o swój najważniejszy zmysł czyli wzrok

Zadbaj o swój najważniejszy zmysł czyli wzrok

Poniedziałek 28 kwietnia 2014, przez Aleksander

Salony optyczne, nie są dobrymi miejscami do badania swojej wady wzroku, badania takie są tam robione masowo, okulista taki nie podchodzi do badanego indywidualnie. Najlepiej mieć swojego zaufanego okulistę, który robi nam badania od wielu lat. Oczy to narząd o który należy dbać z dużą uwagą. Dzięki zdrowym oczom nasz organizm lepiej funkcjonuję, możemy lepiej żyć. Łatwo sobie wyobrazić z czym wiąże się utrata wzroku i jak to musi być bolesne dla każdego.

W utrzymaniu odpowiedniej kondycji naszych oczu mogą pomóc okulary lub soczewki. Lecz co jest dla nas lepsze, jaki sprzęt daję lepsze efekty? Każdy jest indywidualny i każdego organizm inaczej reaguje na okulary lub na soczewki. Co do soczewek, to w moim przekonaniu są one bardzo ciekawą alternatywą i w przeciwieństwie do okularów zdecydowanie bardziej wygodne. Po za tym wiele osób wstydzi się chodzić w okularach, nie chcą nosić okularów, uważają że przeszkadzają im one. Soczewki mają swoje zalety ale mają też wady. W opinii mojego okulisty jest to ciało obce, które nie musi być zaakceptowane przez nasze oczy. Mogą one powodować podrażnienia oraz różnego rodzaju niepożądane efekty w postaci zaczerwień. Jest też ryzyko, że będziemy chodzić w zużytych soczewkach, producenci dają jakiś czas żywotności takim soczewkom ale jest on umowny, często nieprawdziwy. Soczewki są też trochę droższe niż okulary, jest to stały wydatek, okulary zmieniamy średnio, co jakieś 2-3 lata. Wydajemy raz kilkaset złotych i później już o nic się nie przejmujemy.

Aby mieć zdrowe oczy warto też mieć dobrego okulistę, sprawdzony optyk Olsztyn , też nie zaszkodzi. Dobranie odpowiedniego szkła, nie jest wcale takie proste, zdolny okulista zawęża nasze pole wyboru w taki sposób abyśmy nawet przy gorszym wyborze nie mieli problemu widzeniem. Po tym ważna jest praca optyka, musi on odpowiednio dobrać szkła, ważne jest czy są wytrzymałe na zarysowania i inne zewnętrzne czynniki. Różnego rodzaju dodatki typu refleks, przyciemnianie nie są raczej pożądane, modyfikują one lekko szkła, mogą powodować odwrotne rezultaty do zamierzonych.

Warto dbać o oczy, będę to zawsze powtarzał. Lepiej poświęcić jeden-dwa dni, po to aby przez następne kilka lat cieszyć się lepszym wzrokiem. Moim zdanie okulary to bardzo dobry wybór, jednak warto też zastanowić się nad soczewkami.