Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Hobby > Wyprawa trakkingowa i zdobycie czterotysięcznika.

Wyprawa trakkingowa i zdobycie czterotysięcznika.

Piątek 17 marca 2017, przez Artsites

Wyprawy trekkingowe cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród tych, którzy bardzo dobrze wiedzą iż najlepszą formą wypoczynku jest wypoczynek aktywny. Oczywiście większość wypraw nie należy do zbytnio skomplikowanych ani też wymagających, niemniej jednak zawsze możemy skorzystać z ofert biur podróży które oferują także trudniejsze wyprawy, przeznaczone dla bardziej doświadczonych turystów. Mówimy tutaj na wyprawie trekkingowej na czterotysięczniki, w trakcie których zachodzić będzie już konieczności korzystania ze specjalnego sprzętu alpinistycznego, a co więcej, trzeba będzie się do takiej wyprawy odpowiednio przygotować.

Przygotowania do wyprawy na czterotysięcznik.

W pierwszej kolejności powinniśmy zdać sobie sprawę iż tego typu wyprawy górskie, trekkingowe wymagają od podróżnika odpowiedniego przygotowania oraz wyposażenia. Bez doświadczenia we wspinaczce, nie ma co nawet puszczać się na taką wyprawę, gdyż grozi to poważnym niebezpieczeństwem. W końcu w górach nie ma żartów, a śmiertelne żniwo w postaci niedoświadczonych i zbyt pewnych siebie początkujących turystów co roku staje się coraz większe. Przede wszystkim więc powinniśmy mieć wyobraźnię, i nie rzucać się z motyką na słońce. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia ani też wyposażenia i wiedzy w zakresie korzystania z tego wyposażenia, lepiej wybrać się na trekkingi prostsze i mniej wymagające a czterotysięczniki pozostawić sobie na potem, kiedy już nabierzemy wprawy i będziemy w stanie odpowiednio się na taką wyprawę wyekwipować. Jednym słowem trekking na czterotysięcznik, warto mieć zawsze w planach, ale w sytuacji braku doświadczenia i wyposażenia odłożyć go na później, dla własnego bezpieczeństwa.

Gdzie na czterotysięcznik?

Jeśli jednak posiadamy odpowiednie doświadczenie wysokogórskie, alpejskie i czujemy się na siłach, a przy tym jednocześnie mamy dostęp do niezbędnego wyposażenia alpinistycznego, warto skorzystać z okazji i jednak wybrać się na tego typu trekking na czterotysięczniki. Jednym z możliwych do wyboru kierunków będzie wejście na Gran Paradiso (4061 m n.p.m.), we Włoszech, w Alpach Grackich. Jest to szczyt o stosunkowo nieskomplikowanym podejściu, a przez to tez dość łatwy do zdobycia. W trakcie podejścia trzeba będzie też zaliczyć nocleg w schronisku (tutaj też można będzie wypożyczyć niezbędny sprzęt czyli: raki, uprząż i czekan). Zdobycie szczytu wymaga od nas dobrej kondycji fizycznej, i raczej nie jest przeznaczone dla słabeuszy, którzy nawet na Czantorię wybierają się wyciągiem krzesełkowym. Oczywiście niezbędne będzie także podstawowe wyposażenie w postaci dobrej odzieży i obuwia, które zagwarantują nam bezpieczeństwo niezależnie od tego, jak trudne warunki spotkają nas szlaku. Generalnie rzecz jednak ujmując, jest to wyprawa warta swojej ceny i poświęcenia oraz wysiłku, bowiem wrażenia z niej są naprawdę niezapomniane i jeszcze na długo po powrocie będziemy przypominać sobie wszystkie, zapierające dech w piersiach widoki.