Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Hobby > Urokliwe miasto Cieszyn

Urokliwe miasto Cieszyn

Czwartek 9 maja 2013, przez admin

Czytaj o Cieszynie w tym niedługim artykule. Przeczytasz w nim troszkę ciekawych faktów dotyczących tego miejsca w południowej Polsce.
Cieszyn leży przy granicy z Czechami i ich miastem Czeski Cieszyn - powstał on w tysiąc dziewięćset dwudziestym roku w wyniku podziału dawnego Księstwa Cieszyńskiego pomiędzy Polskę i Czechosłowację.

Wynegocjowana wtedy granica przebiegała przez Cieszyn wzdłuż rzeki Olzy, rozdwajając to miejsce.Cieszyn jest miastem z niemałą ilością miejsc zielonych 6,40 km2 (23% powierzchni miasta), w tym lasy zajmują raptem 2,06 km2 (7% powierzchni). Miejsca zurbanizowane, szczególnie okolice centrum miasta i pobocza dróg, są mocno zadrzewione. Na terenie Cieszyna znajduje się na dzień dzisiejszy 37 pomników przyrody, gromadzących łącznie dziewięćdziesiąt dziewięć drzew dwudziestu siedmiu innych gatunków i odmian.Zapierający dech w piersi Cieszyn uchodzi za jedno z najstarszych miast w południowej Polsce.

Historia głosi, że był utworzony w 810 roku przez trzech braci, synów słowiańskiego króla, którzy po długiej wędrówce spotkali się dokładnie tutaj i ciesząc się tym faktem założyli miejsce Cieszyn.Cieszyn posiada własną komunikację miejską, którą tworzy dziesięć szlaków autobusowych, łączących centrum z osiedlami mieszkaniowymi i peryferiami miasta. Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji jest w większości zaawansowany i składa się głównie z niskopodłogowych autobusów Jelcz M125M Vecto i M101I Salus.Dużo informacji dotyczących tego miejsca, znajdziesz w serwisie wirtualny.cieszyn.pl - to internetowe forum dyskusyjne miasta Cieszyn.