Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Trudny rynek tłumaczeń

Trudny rynek tłumaczeń

Środa 29 października 2014, przez MarcinB

Zasadniczo tłumaczem może zostać każda osoba. Jeśli pracujemy w tym zawodzie dla kogoś i nie otwieramy własnej działalności, to z pewnością nie musimy się zbytnio martwić o nasz byt, no chyba, że biuro, dla którego pracujemy ma jakieś kłopoty. Wielu ludzi, którzy znają określony język myśli o tym, aby założyć własne biuro tłumaczeń. Można, a nawet trzeba w tym miejscu zadać zasadnicze pytanie: czy taki interes w naszych, polskich warunkach jest opłacalny?

Opłacalność biznesu

Przede wszystkim należy powiedzieć, że tak jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej, tak też w przypadku biura tłumaczeń, musimy dopełnić bardzo wielu formalności, aby móc w ogóle zacząć tą działalność. Rynek tłumaczeń odznacza się poza tym pewną specyfiką. Z jednej strony nie trzeba wcale legitymować się żadnym dokumentem potwierdzającym naszą znajomość określonego języka i można z powodzeniem takie biuro prowadzić. Ci, którzy znają ten rynek od podszewki, wiedzą bardzo dobrze, że działalność na tym rynku nie jest łatwa.

Ważne kontakty

Dość powiedzieć, że jeśli nie posiadamy na samym początku określonych kontaktów, jeśli nie mamy upatrzonych kilku dobrych, stałych i dużych klientów, to zasadniczo nie mamy większych szans, aby na tym rynku dłużej się utrzymać. Jeśli posiadamy tylko sporadyczne i małe zlecenia, to z pewnością nie będzie to działalność dochodowa i w bardzo krótkim czasie będziemy zmuszeni do jej zaprzestania z uwagi na przerastające nas koszty prowadzenia takiej działalności. Mogłoby się zatem wydawać, że w dobie, kiedy znajomość języków obcych jest czymś pożądanym, świadczenie usług tłumaczenia będzie czymś, co będzie bardzo korzystne i jednocześnie też będzie przynosiło spore dochody, a jednak rzeczywistość nie jest tak różowa i o klienta oraz o zlecenia trzeba zażarcie walczyć.

Tłumaczenia przysięgłe

Pewnym wyjątkiem mogą być co najwyżej tłumaczenia przysięgłe. Można powiedzieć, że w tym przypadku mówimy o zupełnie innej działalności, gdyż tłumaczem przysięgłym nie może być każda osoba, a poza tym na tłumaczenia przysięgłe istnieje spore zapotrzebowania, a więc jest to działalność dochodowa.

Osoby zainteresowane współpracą z profesjonalnym biurem tłumaczeń oferującym tłumaczenia przysięgłe zapraszamy na stronę tlumaczeniaprzysiegle.net.pl.