Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Tania forma noclegu

Tania forma noclegu

Piątek 7 sierpnia 2015, przez Bartosh

Kwatery prywatne to mieszkania, które są głównie formą zarobku. Właściciele kwater prywatnych udostępniają mieszkania np. studentom bądź turystom.

Kwatery prywatne nie przekraczają zazwyczaj 10 pokoi do wynajęcia. Zazwyczaj opcja kwater jest dużo tańsza niż mielibyśmy wynajmować pokój w hotelu, a jak jeszcze hotel położony jest w centrum to kwota wzrasta do potężnych sum za nocleg. Kwatery prywatne nawet jeżeli są położone w centrum to cena jest taka jak w przypadku innych kwater. No może delikatnie wzrasta, ale jest to praktycznie nie odczuwalne.

Kwatery prywatne są częściej dostępne niż pokoje hotelowe, o wiele tańsze. Szybko możemy znaleźć odpowiadającą nam ofertę. Warunki kwater są porównywalne z warunkami hotelowymi. Oczywiście mowa tutaj o normalnych warunkach, a nie o ekskluzywnych, za które niestety, ale trzeba zapłacić konkretne pieniądze.
Wyposażenie w kwaterach prywatnych jest umożliwiające normalne funkcjonowanie. W skład wyposażenia wchodzą takie przedmioty jak: żelazko, czajnik elektryczny, szklanki, talerze itp. Więc nie musimy się martwić o zabieranie dodatkowych rzeczy na wakacje czy na wyjazd służbowy, bo wszystko to będziemy mieli pod ręką.

Minusem kwater prywatnych jest okres wakacyjny gdzie właściciele bardzo rzadko zgadzają się na krótki wynajem pokoju. Więc jeżeli planujemy np. wyjechać tylko na weekend to niestety, ale możemy mieć problem ze znalezieniem w sezonie kwater na 2 dni. Przeważnie minimum jaki należy zarezerwować to 7 dni.

Jeżeli chodzi o kwatery prywatne, to oczywiście znajdziemy je praktycznie w każdym większym mieście. Głównym punktem gdzie jest ich najwięcej są oczywiście kurorty nadmorskie oraz południe polski czyli góry. W przypadku gór kwatery otwarte są przez cały rok. Natomiast jeżeli chodzi o kwatery prywatne nad morzem to z reguły otwierane są w czerwcu natomiast zamykane we wrześniu.