Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Szkoła rodzenia przygotuje Cię do macierzyństwa

Szkoła rodzenia przygotuje Cię do macierzyństwa

Poniedziałek 12 października 2015, przez Marcin Marc

Ciąża to najpiękniejszy moment w życiu każdej kobiety. Zalążek życia, maleńki człowiek, który rośnie i rozwija się w jej łonie, to powód do ogromnej radości. I chociaż w pierwszym momencie pojawiają się pytania i wątpliwości, to mimo wszystko szczęście jest przeważającym uczuciem, przepełniającym ciało i duszę ciężarnej.

Pierwszy trymestr ciąży często przynosi nieoczekiwane perypetie zdrowotne. Poranne nudności, bóle głowy, wymioty i inne nieprzyjemne zjawiska, towarzyszą większości kobiet przez pierwsze tygodnie ciąży. Mimo, że dolegliwości mogą być uciążliwe, nie stanowią zagrożenia dla rozwijającej się ciąży i zdrowia płodu. Są jednak oznaki, które powinny skłonić kobietę do natychmiastowej wizyty u lekarza ginekologa. Plamienie z dróg rodnych, przeciągające się, bardzo trudne do opanowania wymioty i nudności, na pewno nie są normalnym zjawiskiem i powinny zostać skonsultowane z prowadzącym ciąże położnikiem. W pierwszym trymestrze ciało kobiety nie zmienia się znacząco. Płód jest na tyle mały, że jeszcze nie daje o sobie znać. Istotnie natomiast powiększają się piersi, które przygotowują gruczoły mleczne, do oczekującego je za parę miesięcy ważnego zadania.

Drugi trymestr to intensywny rozwój płodu. Dziecko intensywnie rośnie, a co za tym idzie coraz bardziej rozpycha macicę. Brzuch ciężarnej zaczyna się zaokrąglać i ciąża staje się widoczna. Poprawia się samopoczucie kobiety. Rozpiera ją energia, mogła by wręcz przenosić góry. To najlepszy okres ciąży i warto go wykorzystać na przygotowanie się do zbliżającego się porodu. Szkoła rodzenia to miejsce, do którego rokrocznie uczęszcza coraz więcej kobiet spodziewających się dziecka. Edukacja przedporodowa cieszy się coraz większą popularnością i to bardzo korzystne zjawisko. Kobieta może się dobrze przygotować zarówno do porodu, ale także do macierzyństwa. Dzięki temu strach przed rozwiązaniem jest mniejszy, a merytoryczne przygotowanie do narodzin dziecka, powoduje, że poród przebiega szybciej i bez komplikacji. Doświadczeni wykładowcy rozwieją wszystkie wątpliwości ciężarnej kobiety i odpowiedzą na wszystkie nurtujące ją pytania. Pomogą przygotować się do naturalnego porodu, karmienia piersią i nauczą jak pielęgnować noworodka. Świadoma tych wszystkich elementów przyszła mama, łatwiej wejdzie w nową dla niej rolę i szybko odnajdzie się jako matka. W zajęciach odbywających się w szkole rodzenia, mogą uczestniczyć ciężarne od 21 tygodnia ciąży. Zwykle odbywają się one raz w tygodniu i trwają do rozwiązania. Kobieta może uczestniczyć w nich wraz ze swoim partnerem, aby potem wspólnie przywitać dziecko na świecie.

Trzeci trymestr ciąży to dość trudny okres dla kobiety. Powiększający się brzuch uciska narządy wewnętrzne, powodują niemiłe zjawiska. Zgaga, nietrzymanie moczu, może się przytrafić w tym czasie. Ciężarna powinna zacząć się oszczędzać, każdy kolejny tydzień zbliża ją nieuchronnie do rozwiązania. Jednak zdobyta w szkole rodzenia wiedza, powoduje, że wie czego może się spodziewać i spokojnie czeka na poród.

Zobacz więcej na: http://www.reha-junior.pl/szkola-rodzenia