Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Sylwestrowe menu

Sylwestrowe menu

Poniedziałek 17 sierpnia 2015, przez Marcin Marc

Do Sylwestra jeszcze sporo czasu, ale już dziś warto zastanowić się nad menu jakie zaproponujemy naszym gościom - przekonują właściciele restauracji Taormina w Oświęcimiu.

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się zorganizować jakąś uroczystość. Oczywiście wszyscy wiemy, że na każdej, tego typu zabawie, muszą pojawić się różnorodne potrawy oraz dania. To one przywrócą energię do zabawy. A wybór menu zależy oczywiście od rangi naszej imprezy. Jeśli więc zajmujemy się organizacją sylwestra, musimy postawić na naprawdę ciekawe, oryginalne potrawy. Co może do nich należeć?

Oczywiście wybór menu zależy również od wielkości naszej imprezy. Jeśli nasz sylwester odbędzie się w wielkiej sali i mamy zamiar zaprosić sporą liczbę gości, postawmy na profesjonalny catering. Dzięki niemu nie będziemy musieli sami zajmować się przygotowywaniem wielu potraw, przez co oczywiście stracilibyśmy sporo czasu. Warto więc pokusić się o prostsze rozwiązanie, jakim jest zatrudnienie cateringu. To właśnie taka firma cateringowa przygotuje nam idealne menu sylwestrowe. Na pewno będzie ono pełne kolorowych, oryginalnych potraw, które wspaniale zaprezentują się na talerzy. Zachwycą one każdego, nawet najbardziej wymagającego gościa i zadowolą jego kubki smakowe.

Jeśli jednak chcemy zorganizować sylwestra we własnym domu lub mieszkaniu, wcale nie musimy do tego celu zatrudniać specjalnej firmy. W końcu catering nie jest tak prostym i tanim rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać. Zamiast tego sami przygotujmy niesamowite potrawy dla naszych gości. Jeśli ma to być menu sylwestrowe, musi ono być przede wszystkim kolorowe i ciekawe. W końcu sylwester kojarzy nam się wyłącznie z zabawą, rozrywką oraz atrakcjami i radością. Nasze menu musi więc być wesołe i zabawne. Zrezygnujmy z ciężkich potraw, pełnych ziemniaków lub tłustego mięsa. W końcu każda impreza jest połączona z tańcami. A po ciężkim, obfitym obiedzie nasi goście mogą stracić siłę do zabawy. Tego przecież byśmy nie chcieli. Dlatego postawmy raczej na lekkostrawne, delikatne potrawy. Mogą to być np. przekąski. Świetnie sprawdzą się w tej roli kolorowe szaszłyki. Możemy je przygotować na grillu lub po prostu w piekarniku. Wystarczy, że na specjalne, drewniane patyczki nadziejemy kawałki mięsa oraz kolorowe warzywa. Po takie szaszłyki nasi goście będą mogli sięgnąć w dowolnej chwili, dzięki czemu doładują swoją energię. Warto również przygotować mniejsze koreczki. Możemy w tym celu wykorzystać kawałki żółtego sera, oliwki lub dowolne produkty spożywcze, które tylko mamy w lodówce.

Nie zapominajmy również o tym, że sylwester to czas, w którym pije się alkohol. Nie oznacza to jednak, że musimy zaopatrzyć się w całą skrzynkę wysokoprocentowych trunków. Zainwestujmy po prostu w smaczne szampany, które idealnie sprawdzają się podczas sylwestrowych nocy. Podajmy je w specjalnych, eleganckich kieliszkach. Dzięki temu razem z wszystkimi gośćmi jeszcze lepiej przywitamy nowy rok. A do takiego szampana idealnie będą pasować różnorodne zakąski, takie jak koreczki i szaszłyki. Jeśli więc nie mamy pieniędzy na zatrudnienie profesjonalnego cateringu, wcale nie musimy rezygnować z organizowania sylwestra we własnym domu lub mieszkaniu. Wystarczy, że wcześniej przyrządzimy wspaniałe potrawy dla naszych sylwestrowych gości.