Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Hobby > Strategie pokerowe a styl gry przeciwników

Strategie pokerowe a styl gry przeciwników

Poniedziałek 28 września 2015, przez alfred

Jeżeli myślą Państwo o profesjonalnej grze w pokera to trzeba się nauczyć dopasować swoją strategię gry do stylów gry naszych przeciwników. Największą rolę odgrywa tutaj oczywiście poker tells – czyli najprościej mówiąc umiejętność odgadywania zamiarów graczy. Poker tell to przede wszystkim zmiana zachowania graczy, która może podpowiedzieć innym graczom, albo chociaż zasugerować, jakie karty ma przeciwnik. Jeżeli nauczymy się dobrze interpretować tego typu wskazówki to oczywiście zdobędziemy ogromną przewagę nad naszymi przeciwnikami.

Jeżeli będziemy wiedzieć, że nasz przeciwnik ma dobre karty to oczywiście szybko spasujemy, a jeżeli będziemy wiedzieć, że nasz przeciwnik blefuje to wówczas będziemy mogli włączyć się do gry. Znając siłę kart naszych przeciwników będziemy mogli dopasować najbardziej optymalne strategie pokerowe, które doprowadzą nas szybko do zwycięstwa. Liczne strategie pokerowe, które z pewnością przydadzą się na turnieje możemy znaleźć przykładowo na http://pokerbreaklive.net/strategie-pokerowe/.

Warto pamiętać jednak i o tym, że poker tells działa również i w drugą stronę i nasi gracze, również mogą “przeczytać nasze karty”. Jeżeli chcemy zostać dobrymi pokerzystami to należy zachować zawsze pokerową twarz i nie zdradzać siły swoich kart poprzez zachowanie. Najlepsi gracze potrafią również nabrać przeciwników i wówczas wykorzystać poker tells na swoją korzyść. Możemy uznać po zachowaniu naszego przeciwnika, że ma bardzo słabe karty i blefuje, a tak naprawdę specjalnie nas podpuścił swoim zachowaniem i co gorsze w ręku ma naprawdę dobre karty. Umiejętność poprawnego czytania gry i poznawania naszych graczy jest naprawdę bardzo ważna i na najwyższym poziomie pokerowej rozgrywki decyduje o naszym zwycięstwie lub porażce.

Nawet jeżeli bardzo dobrze poznamy wszystkie zasady gry w pokera i skuteczne strategie oraz techniki gry to bez poznania przeciwników, zwłaszcza tych z górnej półki będzie nam bardzo trudno odnieść sukces. Poker tells jest bardzo często pokazywany w książkach i filmach jednak w tym przypadku są to sytuacje bardzo przerysowane i przesadzone. W prawdziwym pokerze na porządnym poziomie będziemy mieć bardzo rzadko do czynienia z takimi wskazówkami i wówczas o zwycięstwie będą decydować nasze indywidualne umiejętności oraz szczęście.

Zdolność zauważania oraz dostosowania się do wszelkich zmian w zachowaniu naszych przeciwników da nam oczywiście pewną przewagę, którą możemy skrupulatnie wykorzystać. Trzeba jednak nauczyć się również czytania fałszywych wskazówek, aby nie dać się przeciwnikom wprowadzić na miny. Poker tells bardzo dużo traci na wartości zwłaszcza w potyczkach online, dlatego też wielu profesjonalnych graczy preferuje głównie grę face to face.