Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Pozycjonowanie > Seo dla amatorów

Seo dla amatorów

Czwartek 23 maja 2013, przez admin

Współcześnie nie wystarczy wyłącznie wykonać ciekawą stronę internetową. Należy ją jeszcze odpowiednio wypromować w sieci. Ważne jest lokowanie reklam i banerów na różnych serwisach na przykład przy użyciu narzędzi AdWords.Ważne jest żeby naszą stronę www można było bez problemu znaleźć w wyszukiwarkach. Najfajniej byłoby znaleźć się na pierwszej stronie . Ale jakim sposobem to wykonać?

Pozycjonowanie jest „sztuką” bardzo skomplikowaną wobec tego najczęściej zwykły właściciel strony internetowej decyduje się to zlecić firmom zajmującym się pozycjonowaniem. Jednakże jest to dosyć drogie. Taka usługa może osiągać cenę kilkuset złotych, a nie zawsze odnosi oczekiwane wyniki. Jeżeli ktoś nie może lub nie ma chęci wydawać takich pieniędzy pojawił się aktualnie dla takiej osoby lepszy typ rozwiązania. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiły się katalogi rodzaju presell. To zbiory różnych artykułów, które może dodać każdy.Teksty są dodawane do pasujących kategorii, z tagami oraz posiadają dodane linki (odnośniki) prowadzące do naszej strony internetowej i poprzez to podwyższają naszą pozycje w wyszukiwarkach gatunku google.

O czym nie można zapomnieć przy pisaniu takiego artykułu? Precel – bo tak jest ten tekst nazywany powinien dotyczyć tego czym się zajmujemy na naszej stronie, a nie być bezpośrednią reklamą naszego www. Nie powinien być to zwykły zlepek wyrazów ewentualnie odpis z serwisu Wikipedia czy z innych serwisów. Tekst musi być wyjątkowy, w przeciwnym wypadku Google przyjmie to za duplikat i zablokuje stronę. Teksty trzeba dodawać na dużo stron-najlepiej o jak najwyższym Page Ranku to znaczy takie, które moderuje się a także posiadają wyłącznie odpowiednie artykuły. Należy jakkolwiek zapamiętać żeby nie wysyłać identycznego precla. Każdy artykuł powinien być unikalny.
Krótko mówiąc by dobrze wypozycjonować serwis trzeba wykonać wiele operacji:wrzucić stronę do katalogów, promować się poprzez bannery, dzielić adresami, pisać precle. Naturalnie można zlecić pozycjonowanie firmie, jednak jeśli mamy trochę swobodnego czasu oraz nie chcemy wykładać dużej ilości pieniążków to można samemu się za to zabrać. Potrzeba wyłącznie chęci.