Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Rynek opakowań prężnie się rozwija

Rynek opakowań prężnie się rozwija

Wtorek 10 maja 2016, przez mariuszc

Przewiduje się, że wartość w przeciągu 5 lat wzrośnie aż o 47 miliardów dolarów i wyniesie w 2020 roku 269 miliardów dolarów.

Zapotrzebowanie na opakowania kartonowe staje się dość zróżnicowane. Największa grupa odbiorców występuje w takich branżach jak sprzedaż sprzętu elektrycznego i żywności przetworzonej. Trochę mniej zamówień jest w produkcji i wyrobach z papieru.

Popyt na opakowania z tektury falistej zależy głównie od czynników makroekonomicznych. Jednak autor przeprowadzonego raportu dodał, że bardziej bezpośredni wpływ mogą mieć aktualne trendy i mechanizmy przemysłowe.

Rynek opakowań kartonowych ma coraz większe zapotrzebowanie w krajach wschodnich. Rosną udziały Azji, które wzrosły w przeciągu ostatnich 6 lat o 6 % i wyniosły całkowicie 46%. Przewiduje się, że taki stan rzeczy się nie zmieni. W roku 2021 Azja powinna dysponować zdecydowaną większością udziałów w rynku opakowań na świecie. Co wpływa na tak dobre rezultaty? Przede wszystkim wdrożenie nowego programu mającego na celu „uwolnienia rynku”, a także rezygnacja ze starych, mało produktywnych maszyn papierniczych.

Z rosnącymi możliwościami technicznymi zwiększa się oferta, wychodzą coraz to nowsze innowacje. Wytwarza się produkty o różnych kształtach, rozmiarach i właściwościach. Oferuje się bezpieczny i szybki transport towarów. To wszystko ma pozytywny wpływ na rynek opakowań.