Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Hobby > Rugby

Rugby

Czwartek 21 maja 2015, przez MarcinB

Rugby dopiero zyskuje na popularności w naszym kraju. W świecie jest znacznie częściej uprawiane. W niektórych krajach, takich jak Nowa Zelandia czy Walia, posiada nawet statut sportu narodowego. Rugby można uznać za popularny sport w ponad 30 krajach. W dużo większej ich ilości istnieją formalne związki i ligi (ponad 130 państw). Możemy więc śmiało uznać, że pomimo faktu, że u nas mało kto interesuje się tym sportem, ma on spory potencjał.

Taka dyscyplina sportowa jak rugby wymaga bardzo szczególnych cech. Oczywiście można mieć pewne predyspozycje do tego, aby móc rugby trenować, ale tak naprawdę wszystko wyrabia się w toku wielogodzinnych treningów. Mowa o treningach bardzo ciężkich, bo też rugby należy ująć, jako dosyć ciężką i wymagającą dyscyplinę sportową. Jak jednak powinien wyglądać trening zawodników rugby? Tutaj na pewno bardzo ważnym, aczkolwiek nie najważniejszym aspektem jest infrastruktura. Bez wątpienia jest ona bardzo pomocna, co też widać doskonale na przykładzie krajów, w których rugby jest sportem narodowym czy też po prostu kładzie się na niego dosyć spory nacisk.

Trening

Trening rugby jest bardzo złożony. Bez wątpienia spora jego część odbywa się na siłowni. Jest to sport, w którym masa mięśniowa na wysokim poziomie, w którym bardzo duża siła odgrywają kluczową rolę. Dlatego też właśnie bez siłowni tutaj się nie obędzie. Jednakże rugby jest sportem, w którym także trzeba dużo biegać i to w dosyć dużym tempie. Skoro tak, to w treningu również nie może zabraknąć elementów biegowych, nie może zabraknąć szczególnej pracy nad wytrzymałością. Wszelkie braki i zaniedbania w tym aspekcie na pewno zostaną zweryfikowane przy okazji rozgrywania zawodów.

Dla kogo?

Uprawianie rugby to sport dla najwytrwalszych. Jest prawdą, że to początki są najtrudniejsze, że wyrobienie w sobie pewnych podstaw, pewnych cech motorycznych nie jest prostym zadaniem. Jednakże dalsze fazy treningu rugby także nie możemy zaliczyć do łatwych. Tutaj, bowiem żelazna kondycja jest niezbędna przez cały czas i nieustanna praca nad jej utrzymaniem, nad jej ukształtowaniem jest zadaniem ciągłym, z którego nie możemy zrezygnować.

Rugby to sport dla wytrwałych, dla silnych, dla tych, którym niestraszna jest ciężka, katorżnicza praca, ale oczywiście nie każdy jest w stanie podołać temu wyzwaniu, jakim są bardzo ciężkie treningi w rugby. W naszym kraju nie jest to sport, który można nazwać bardzo popularnym i dlatego też w naszym kraju nie ma parcia na to, aby wielu ludzi uprawiało rugby.

Zobacz również:
http://centrumpr.pl/artykul/bialystok-rugby-treningi-otwarte,70258.html
http://suplementy.bialystok.pl/