Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Różanecznik i jego uprawa.

Różanecznik i jego uprawa.

Poniedziałek 27 lutego 2017, przez Artsites

Upiększeni przydomowego ogrodu poprzez nasadzenie w nim Różaneczników to bardzo dobry pomysł, chociażby przez wzgląd na fakt, iż Różaneczniki nie wymagają od nas zbyt wielkich nakładów pracy w kwestii pielęgnacji. Co prawda trzeba będzie się nieco przyłożyć w kwestii przygotowania odpowiedniego stanowiska i gleby, niemniej jednak późniejszych prac praktycznie nie ma wcale. Wobec tego też, warto jednak zainteresować się tymi wyjątkowo estetycznymi krzewami ozdobnymi z rodziny wrzosowatych, gdyż dzięki ich nasadzeniu nasz ogród może naprawdę bardzo dużo zyskać.

Podstawowe informacje.

W pierwszej jednak kolejności warto zainteresować się samą rośliną i jej podstawowymi wymaganiami, aby przekonać się, czy faktycznie będzie to dobre rozwiązanie w przypadku naszego, przydomowego ogrodu. Przede wszystkim warto tutaj pamiętać, iż w naturalnym środowisku Różaneczniki występują przede wszystkim w wyższych partiach górskich Azji oraz Ameryki Północnej. Kluczem do sukcesu będzie tutaj więc odtworzenie w jak największym zakresie naturalnych warunków w jakich rośliny te żyją. Trzeba więc będzie przygotować odpowiednie stanowisko, o dość sporym zacienieniu i wilgotności oraz kwaśnym odczynie gleby na poziomie pH 5-6,5. Stworzenie takich warunków nie jest wcale takie trudne jakby się to mogło pozornie wydawać, wobec czego też, w przypadku pozytywnego doboru kolorystycznego poszczególnych odmian, z całą pewnością będzie to rozwiązaniem dobrym w naszych ogrodach.

Sadzenie Różaneczników.

Warto tutaj pamiętać o tym, iż praktycznie każdy Różanecznik będzie dobrze trzymać się w naszych ogrodach, pod warunkiem precyzyjnego przygotowania gleby. Tutaj musimy przygotować odpowiednią mieszankę torfu (nie odkwaszonego), kory sosnowej oraz gleby ogrodniczej a następnie, tak przygotowaną mieszanką wypełnić w ziemi dół o średnicy co najmniej jednego metra i głębokości pół metra. Stanowisko najlepiej dobrać w pobliżu większych drzew ozdobnych, które zagwarantują wysoki poziom zacienienia i wilgotności. Musimy jednak pamiętać aby były to rośliny takie jak na przykład miłorząb japoński, czyli drzewka o stosunkowo głębokim systemie korzeniowym, dzięki czemu większy sąsiad nie będzie podbierać wody i składników odżywczych z gleby naszym Różanecznikom, które dla odmiany charakteryzują się płytkim systemem korzeniowym.

Generalnie rzecz więc ujmując, przygotowanie się do uprawy wymaga od nas nieco pracy, niemniej jednak w późniejszym terminie nie trzeba będzie się przejmować naszymi Różanecznikami praktycznie wcale. Rośliny te mają wyjątkowo niskie wymagania w zakresie pielęgnacji, wobec czego są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają zbyt dużo czasu na ciągłe przesiadywanie w ogrodzie, a raczej wolne chwile wolą wykorzystać na relaks, zamiast spędzać je w pocie czoła przy pielęgnacji roślin ogrodowych, czy też odchwaszczaniu grządek w przydomowym ogrodzie.