Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Rośnie popularność filmów i zdjęć robionych z powietrza

Rośnie popularność filmów i zdjęć robionych z powietrza

Wtorek 24 maja 2016, przez mariuszc

Jeszcze kilka lat temu wykorzystywane były tylko i wyłącznie przez wojsko. Teraz już są ogólnodostępne i wykorzystuje się je w wszelaki sposób np. do imprez masowych, prywatnych przyjęć i spotkań biznesowych, czy na śluby i wesela.

Filmowanie dronem stało się bardzo popularne wśród przyszłych nowożeńców. Coraz więcej przyszłych małżonków decyduje się na takie uwiecznienie ceremonii ślubnej. Kto by pomyślał, że filmy i zdjęcia z wesel będą robione z nieba. W latach 90-tych trzeba było wynająć osobno kamerzystę osobno fotografa. Teraz za sprawą wielofunkcyjności aparatów można zatrudnić jedną osobę do tego typu zadań. Oczywiście jeśli ktoś zdecyduje się na zdjęcia i filmy z powietrza, to do obsługi drona zazwyczaj zatrudniane są dwie osoby. Jedna odpowiada za sterowanie, natomiast druga analizuje obraz z kamer i uwiecznia przetwarzany obraz. Bardzo prawdopodobne jest, że za kilka lat drony będą praktycznie w pełni zautomatyzowane. Jest to bardzo realna wizja patrząc na obecny skok technologiczny jakiego doświadczamy.

Wynajęcie drona cenowo jest porównywalne z dobrym fotografem specjalizującym się w tradycyjnym robieniu zdjęć przy pomocy aparatów. Trzeba liczyć się z kwotą rzędu kilku tysięcy za kilku godzinny seans. Później filmy i zdjęcia muszą zostać odpowiednio zmontowane, aby jakość była zadowalająca dla klientów. Zazwyczaj osoby oferujące usługi dronem posiadają sprzęt z wmontowaną kamerą hd, co pozwala na naprawdę dobrej jakości ujęcia. Warto przed podjęciem współpracy zapoznać się z przykładowymi montażami filmowymi, aby dokładnie poznać usługi danej osoby, co pozwoli uniknąć wam amatorów w tej branży, która z roku na rok prężnie się rozwija.