Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Rolety i żaluzje – najpopularniejsze osłony okienne

Rolety i żaluzje – najpopularniejsze osłony okienne

Poniedziałek 18 maja 2015, przez alfred

Gdy nadchodzi lato, we znaki daje się świecące słońce. Okna można zasłonić żaluzjami lub roletami, dzięki którym w pomieszczeniach będzie chłodniej, a słońce przestanie nas już drażnić. Słońce jest drażniące szczególnie rano, ale jednocześnie przyjemnie jest się obudzić w słonecznym, a nie ciemnym pokoju. Dlatego można na roletach zainstalować inteligentny system sterowania, który będzie zaprogramowany w taki sposób, aby rolety odsłaniały się wtedy, gdy będzie nadchodzić nasza pora wstawania, a wcześniej będą zasłonięte, niezależnie od natężenia nasłonecznienia.

Takie systemy nie należą jednak do najtańszych i niestety na razie w Polsce są bardzo słabo rozpowszechnione. Obecnie mamy do czynienia głównie w polskich domach z roletami, które są sterowane manualnie. Wyróżniamy wśród nich rolety plastikowe, aluminiowe, a także rolety drewniane. Istnieją także rolety z materiału, które są jednak obecnie trochę mniej modne.

Polacy bardzo chętnie kupują rolety drewniane, nawet do wnętrz bardzo nowoczesnych, w których dominuje szkło i aluminium oraz stal i chrom. Za drewnianymi roletami przemawia ich naturalne piękno - drewno samo w sobie jest ozdobą wielu pomieszczeń. Tego rodzaju żaluzje bardzo ładnie wyglądają w oknach, w których zainstalowane zostały ramy okienne z drewna oraz jeśli całe pomieszczenie zostało zaaranżowane głównie w drewnie.

W tego rodzaju pomieszczeniach ludzie czują się przytulnie i naturalnie. Wnętrza, w których jest dużo drewna sprawiają, że relaksujemy się szybciej niż gdybyśmy mieli przebywać we wnętrzach super nowoczesnych, w których dominują elementy ze sztucznych materiałów.

Drewniane żaluzje i rolety są materiałami, o które trzeba szczególnie dbać. Jako materiały drewniane, są narażone na wykrzywienia i na wypaczenia, zwłaszcza w miejscach, gdzie są narażone na wilgoć. W przypadku tego typu żaluzji, przy wyborze, warto nie tyle kierować się dobrą ceną co jakością. Stąd dosyć popularne są żaluzje marki Krakżal, które znajdziemy praktycznie w każdym większym polski mieście. Szukających żaluzji we Wrocławiu kierujemy na http://krakzalwroclaw.pl. Asortyment naprawdę godny polecenia.