Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Radio DAB i jego przyszłość

Radio DAB i jego przyszłość

Środa 5 lutego 2014, przez Aleksander

Jaka jest przyszłość dla radia?

Jedną z najważniejszych rzeczy w słuchaniu radia, przynajmniej według mnie, jest jego jakość, bez tego czynność ta traci na znaczeniu. Czysty i odpowiednio stonowany dźwięk daje te niesamowite uczucie, że jesteśmy jakby w innym miejscu, piosenka przenosi nas do swojego świata. Dla mnie jest to esencja radia, czyli jego klimat. W czasach kiedy telewizja i Internet wyparło radio z masowego kanału przekazywania informacji oraz rozrywki, radio musi chwytać się każdej możliwości aby konkurować ze swoimi rywalami. Nie mam wątpliwości, że radio znowu zyska grupę swoich odbiorców i znowu będzie królować jako źródło przekazywania informacji. Obecnie rola radia trochę zmalała, zostało sprofanowane do roli zapychacza czasu lub umilania pracy. Takiego rodzaju myślenie utkwiło w świadomości wielu ludzi a wykorzenienie tego nie będzie prostą sprawą. Osobiście uważam, że radio musi się bardziej wysilić, bez odpowiedniej kampanii w mediach takich jak Internet i telewizja nic nie wskóra. Z drugiej strony może to jest dobra droga dla radia, może nie już takiej możliwości aby radio wyglądało inaczej. W pewnym sensie ludzie stawiają na coraz łatwiejsze rozwiązania a taka forma w jakiej funkcjonuje teraz ten masowy środek przekazu odpowiada ludziom.

Jakie lekarstwo?

Lekarstwo na bóle i trudności radia jest bez wątpienia cyfryzacja, może to nie jest w 100 procentach lek dzięki któremu od zaraz stanie się konkurencyjne ale na pewno jest to ciekawa opcja. Patrząc na telewizję był to strzał w dziesiątkę. Cyfryzacja dała możliwość ulepszenia sygnału. Na początku nikt nie wiedział na czym to polega i jak odbierać taki „ulepszony” sygnał ale po pewnym czasie okazało się, że zaczęto sprzedawać abonamenty na tą usługę i dzisiaj jest już to normalność.

Jaka technologia?

DAB to przyszłość dla radia, przyszłość najlepiej zapowiadająca się przez najbliższe kilka lat. Aby odbierać sygnał cyfrowy potrzebne jest specjalne radio DAB odbiornik taki zapewnia dużo lepszą jakość dźwięku jest to rewolucja, dzięki której już niedługo radio powróci do swoich chwil świetności.