Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > ROZSZERZAMY PRODUKCJE

ROZSZERZAMY PRODUKCJE

Poniedziałek 8 lipca 2013, przez admin

Decydując się na rozszerzenie produkcji, koniecznym staje się odnowienie oraz uzupełnienie niedoborów parku maszynowego. Nowe przecinarki taśmowe, szlifierki czy wygodne wiertarki stołowe to niezbędne narzędzia, bez których nie jest możliwa wydajna i efektywna produkcja. Dokładność wykonania detalu, a co za tym idzie precyzja pomiarów podczas procesu obrabiania, jest podstawą sukcesu firmy.

Rozważając zakup nowoczesnej przecinarki do zastosowań produkcyjnych należy zwrócić uwagę zarówno na wytrzymałość urządzenia jak i parametry, funkcję dodatkowe oraz udogodnienia, które potencjalnie mogą się przydać i ułatwić funkcjonowanie oraz obsługę podczas produkcji. Generalnie wybór urządzenia, zależy od profilu produkcji. Jeżeli na maszynie będą cięte przede wszystkim materiały łatwo skrawalne, takie jak stale konstrukcyjne, to dwie prędkości w zupełności wystarczą. Nawet, jeśli raz na jakiś czas pojawi się konieczność przecięcia stali nierdzewnej też będzie to możliwe.

W tym zakresie przecinarki taśmowe FMB Phoenix G czy Triton spełniają swoje zadanie. Natomiast, jeżeli będziemy ciąć materiały trudno skrawalne, takie jak stale narzędziowe czy nierdzewne, to bezwzględnie przecinarka powinna być wyposażona w płynną regulację obrotów oraz hydrauliczny, wymuszony posuw głowicy. Innym ważnym zagadnieniem oprócz funkcjonalnej strony przecinarki jest wybór odpowiedniej części tnącej. Z pewnością, do zastosowań produkcyjnych powinno odrzucić się uniwersalne piły taśmowe.

Mimo, iż przeznaczone są do cięcia różnorodnych materiałów o różnych średnicach charakteryzują się jednym typem uzębienia, dlatego też tylko ręczne przecinarki taśmowe powinny być wyposażane w tego typu piły. Większe przecinarki natomiast winny mieć prawidłowo dobrany gatunek, rodzaj taśmy, uzębienie oraz dostosowaną podziałkę do wymiarów przecinanego materiału. Odpowiednio dobrane piły taśmowe, gwarantują bezawaryjną i bezpieczną pracę.

Przy samej eksploatacji, należy pamiętać, by piły taśmowe były prawidłowo naprężone i dotarte, a prędkość posuwu dostosowana do konkretnej sytuacji. Użytkownik, przed uruchomieniem urządzenia, powinien zapoznać się z równie ważną kwestią chłodzenia przy cięciu elementów różnego rodzaju, gdyż nie zawsze jest ono wskazane, a dzięki wiedzy na ten temat, można zaoszczędzić zarówno czas cięcia jak i wydłużyć żywotność całej maszyny. Zastosowanie powyższych rad z pewnością nie wyczerpuje tematu, gdyż parametrów pracy przecinarki jest dużo więcej.