Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Psycholog - pomoc w nagłych sprawach

Psycholog - pomoc w nagłych sprawach

Niedziela 24 lipca 2016, przez MarcinB

Świat pędzi czasami tak szybko, że chyba każdy z nas miał kiedyś wrażenie, że za nim nie nadąża. Spora część ludzi potrafi się dostosować, radzi sobie z ciągłymi zmianami sytuacji i ze stresem. Chyba każdego z nas nawiedzą czasem czarne myśli, złe samopoczucie, brak celu. Jeśli takie poczucie trwa jedynie chwilę i sami potrafimy z niego wyjść, wszystko jest w porządku. Gorzej jeśli ta chwila ciągnie się a my nie potrafimy znaleźć rozwiązania sytuacji.

Kiedy potrzebna jest pomoc psychologa?

W wielu miastach można znaleźć gabinety, w których przyjmie nas psycholog. Gdańsk nie jest wyjątkiem. Okazuje się, że wielu spraw nie rozwiążemy sami. Potrzebujemy do tego drugiej osoby, najlepiej takiej która zna się na rzeczy, czyli psychologa. Coraz więcej osób przekonuje się, że właśnie rozmowy z psychologiem dopiero pomogły im rozwiązać problem. W Polsce jeszcze wstydzimy się przyznać, że korzystamy z usług psychologa, za granicą w zasadzie każdy kiedyś przeprowadzał taką rozmowę i nie jest to temat tabu. Jeśli ktoś ląduje na kozetce, to na pewno jest bardzo chory psychicznie i trzeba na niego uważać. Tak myśli większość Polaków, dlatego unika terapii.

Różnego rodzaju terapie

Jeśli nie radzimy sobie z gniewem, cierpimy na bezsenność albo wręcz odwrotnie, czujemy się zdołowani, brakuje nam motywacji, bądź wyraźnie ciągnie nas do używek powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Jeśli zdecydujemy się wybrać do psychologa, ale nie chcemy pytać o poradę znajomych, możemy znaleźć odpowiedniego specjalistę w internecie. Jak to zrobić? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, na przykład psycholog Gdańsk, psycholog Katowice lub każde inne miasto. Z pewnością ukaże nam się wiele stron z nazwiskami i adresami specjalistów, ale również z opiniami. W ten sposób możemy znaleźć osobę, która będzie nam najbardziej odpowiadała i zacząć zmieniać swoje życie na lepsze.