Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Przestań wreszcie palic!

Przestań wreszcie palic!

Wtorek 26 maja 2015, przez Blade

Sporo liczba mężczyzn jest uzależniona od papierosów, każdy musi sam sobie, indywidualnie poradzić z tym uzależnieniem. Przeprowadzone badania wskazują że ok. osiemdziesięciu procent palących rodaków, chciałoby przestać palić, jednakże udaje się to jedynie jednemu na dwudziestu palących.

Proces rzucania palenia nie jest wcale taki łatwy i przyjemny. Ważna w tym wszystkim jest nasza motywacja, bez niej żadne wsparcie zewnętrzne nie da odpowiednich efektów. Jeżeli Twoja motywacja opiera się jedynie na prośbach rodziny, lekarza czy innych osób, to szansa na odniesienie sukcesu znacznie maleje. To Ty, musisz chcieć przestać palić!

Silna motywacja jest kluczem w rzucaniu palenia
Śmieszą Cię zdania typu „Nie pal, umrzesz zdrowszy”. „Palę, bo w życiu mam mało przyjemności”? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to znaczy, że jeszcze nie nie jesteś gotowy. Są osoby, które bardzo lubią swój nałóg, są też takie, które zauważają swoje problemy zdrowotne i chcą rzucić palenie. Bezwątpienia w podróży tej należy znaleźć swój własny, indywidualny powód, nie taki, jaki wskazują nam inni.
Jeżeli rzeczywiście ktoś chce rzucić palenie, wystarczy zadać mu jedno proste pytanie. Kiedy? Jeśli wyznaczył sobie jakąś konkretną date, to rzeczywiście może wskazywać że palący tego chce chce, jeśli powie iż w przyszłości, to nie jest gotowy. Na początku rzucanie palenia wrocław jest ciężkie, jednak każde 24 godziny, każdy dzień bez papierosa to Twój malutki sukces, który doprowadzi Cię może do całkowitego rzucenia papierosów. Dlatego nie poddawaj się od razu, częste próby, prowadzą do sukcesu!

Samokontrola
Dobrym pomysłem jest pisanie o której, w jakich sytuacjach oraz jakie uczucia towarzyszyły Ci kiedy sięgnąłeś po papierosy Notuj w ten sposób każdego wypalonego papierosa. Obserwuj ile sztuk wypalasz, o jakich porach, w jakich momentach. Ta analiza zapewne pokaże, iż notorycznie sięgasz po papierosa rutynowo, podczas picia kawy a także dlatego że znajomy idzie zapalić.