Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Przedszkole idealne: jakie zabawki kupić?

Przedszkole idealne: jakie zabawki kupić?

Środa 31 sierpnia 2016, przez Artsites

Jakie zabawki kupić?

Każde przedszkole powinno być wyposażone w różnorodne zabawki, dzięki którym dzieci będą mogły się uczyć poprzez zabawę. Musimy pamiętać o przedziale wiekowym, i odpowiednich zabawkach dostosowanych do każdej grupy. Atrakcji musi być dużo, jednak różnorodność jest ważna. Dla chłopców przydadzą się zabawki takie jak samochody, narzędzia do majsterkowania, zestawy do zabaw tematycznych, takie jak zestawy małego doktora czy rolnika, Dla dziewczynek lalki, sklepiki, zestawy do rysowania. Natomiast warto pamiętać o zakupie większej ilości zabawek, która spodoba się obu płciom – klocki, zabawki do zabaw grupowych, figurki zwierząt, gry planszowe. Warto, aby kąciki były ze sobą w jakiś sposób połączone, warto zachęcać dzieci do wspólnych zabaw oraz wymieniania się zabawkami, ponieważ dzieci od początku powinny uczyć się, że nie warto wpisywać się w schematy – jeżeli sami ich w nie nie wpiszemy, one również tego nie zrobią.

Kwestia bezpieczeństwa zabawek

W przypadku przedszkola jest to jeszcze ważniejsza kwestia, ponieważ odpowiadamy za każde dziecko. Dlatego też, powinniśmy wybierać zabawki dobrej jakości, ze sprawdzonego źródła, najlepiej z atestami. Gdy zabawki już zostaną zakupione, należy je bezsprzecznie sprawdzić pod tym kątem, dlatego warto aby każda zabawka została sprawdzona pod względem tego, czy nie ma wystających elementów, plastik nie ma zadziorków, czy elementy nie są łatwe do oderwania, i jak pachną – jeżeli jakaś zabawka ma podejrzany zapach, należy ją zareklamować. Warto stosować tą taktykę również później – w miarę na bieżąco sprawdzać czy dane zabawki nadal nadają się do kontaktu z dziećmi, czy można się skaleczyć nimi i wymieniać te, które nie spełniają naszych wymagań.

Zabawki edukacyjne w przedszkolu

Zabawki edukacyjne stają się coraz bardziej popularne, zarówno w domach jak i w przedszkolach. Takie zabawki mają dużą przewagę nad zwykłymi, ponieważ oprócz standardowych rzeczy, uczą pewnych zależności, kształtów, nazw zwierząt, kolorów itd. Dlatego też, bezsprzecznie warto zainwestować w co najmniej kilka zestawów takich zabawek. Bardzo często, są one również atrakcyjne z wyglądu, dlatego przyciągają dzieci do siebie. Jakie zabawki edukacyjne warto kupić dla przedszkola? Wspomniane już wcześniej karty, planszówki, kolorowanki a także klocki świetne dla przedszkoli ponieważ są to rzeczy które nie są głośne, drogie i zawsze cieszą się popularnością u dzieci. Warto zachęcać do zabawy właśnie tym typem zabawek, ponieważ są one bardzo pożyteczne w rozwoju dzieci, dzięki temu maluchy które idą do pierwszej klasy wiedzą znacznie więcej, rozróżniają kolory, zwierzęta, a nawet mają pojedyncze informacje z zakresu geografii, czy też historii, dlatego zabawki edukacyjne powinny być priorytetem podczas kupowania zabawek do przedszkola.