Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Problem bezsenności

Problem bezsenności

Piątek 29 maja 2015, przez Blade

Bezsenność to problem, którego nie powinno się bagatelizować. Problem bezsenności umieszczono na liście chorób cywilizacyjnych obok astmy, otyłości, cukrzycy czy alergii.
Mam zamiar przedstawić teraz cztery fakty dotyczące problemu bezsenności. Zatem zachęcam do czytania.

1. Wyróżniamy dwa rodzaje bezsenności – ostra oraz przewlekła.
Ostra bezsenność występuja w skutek nagłych wydarzeń z życia. Często ujawnia się w sytuacjach stresujących, przed rozmowami kwalifikacyjnymi, po kłótniach. Skutki takiej sytuacji są odczuwalne już kolejnego dnia i jestem przekonany w 100% że wielu czytających ten tekst to potwierdzi.
Przewlekła bezsennoś, jest to przerywany sen, z reguły występuje kilka razy w tygodniu od co najmniej 90dni. Jest to bardzo groźny rodzaj dla dla ludzkiego zdrowia i bardzo istotne jest tutaj odpowiednie leczenie, bez którego nie pozbędziemy się tego problemu.

2. Rodzina i znajomi sądzą że Cię rozumieją
Możesz być pewny/a, że osoby z Twego środowiska doświadczyły chociaż jeden raz ostrej bezsenności i sądzą że wiedzą jakie uczucie Ci towarzyszy. Usłyszysz mnóstwo rad, weź krople, skorzystaj z właściwości melisy itd. Za jakiś czas ich rady będą doprowadzać Cię do szału, a efektów ich „mądrości”, jeżeli okaże się że masz bezsenność przewlekła.

3. Tabletka nie zawsze da radę
Jeżeli chodzi o bezsenność chroniczną, która występuje już dłuższy czas, dużo specjalistów poleca terapię poznawczo-behawioralną (CBT-I). Łagodzi ona objawy bezsenności, ale może doprowadzić do pełnego sny. Najważniejsza jest weryfikacja nawyków związanych ze snem.
Ponadto tabletki są chwilowym rozwiązaniem i nie są pozbawione skutków ubocznych.

4. Każda noc jest inna
Kolejna noc będzie inna niż poprzednia. Możesz nie usnąć wcale, uśniesz, ale na moment. Może rutyna Ci pomoże w kwestii wydajności kolejnego dnia, jaka po nieprzespanej nocce będzie na niskim poziomie. Spróbuj kłaść się o tej samej porze każdego dnia, odstaw używki na kilka godzin przed snem oraz z ćwiczeń. Postaraj się zrelaksować i odprężyć.

Podsumowanie
Jeśli Twój kłopot z bezsennością występuje u nas ponad 3 miesiące i bezproblemowo funkcjonować, należy skonsultować się ze specjalistą. Bezsenność może skutkować innymi chorobami, nie pozwólmy na to.

Wpis przygotowany przy współpracy z Instytutem Stylu Życia: leczenie bezsenności Wrocław