Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Finanse > Pożyczka czy kredyt?

Pożyczka czy kredyt?

Czwartek 9 maja 2013, przez admin

Wielu z nas zastanawia się nad tym z jakiego produktu finansowego skorzystać i czym się różni. Wielu z nas myśli, że to jest to samo. Muszę przyznać, że jesteście w błędzie. Pożyczka, a kredyt to zupełnie inny produkt finansowy. Pożyczka jest to usługa, która może być zawarta na tzw. jednorazowe oddanie bądź kilka rat. Mówiąc o jednorazowym oddaniu miałem na myśli tzw. pożyczkę chwilową, którą oddajemy z reguły w ciągu miesiąca. Koszta są uzależnione od wysokości pożyczki, ale powiem szczerze, że na większą pożyczkę jest to nie opłacalne. Mówiąc natomiast o kredycie jest to zupełnie co innego.
Kredyt gotówkowy zawieramy na daną ilość rat, z danym określonym oprocentowaniem w skali roku, które określa nam bank. Kredy jest opłacalną metodą pożyczki na dłuższy okres spłacania z reguły jest to okres od roku do nawet kilku dziesięciu lat. Wszystko jest zależne od tego na jaki cel potrzebujemy kredyt. Banki bardzo często są po stronie klienta i potrafią się dostosować do naszych potrzeb, odpowiednio ułożyć plan spłat, dobrać dogodne dla nas oprocentowanie oraz często placówki bankowe dają nam jakiś bonus, który buduje w jakiś sposób zaufanie klienta oraz pozytywne relacje z bankiem.
Banki z dnia na dzień oferują różnego rodzaju oferty, które mają nas zachęcić do zawarcia umowy kredytowe j, bądź pobrania przez nas odpowiedniej dla nas pożyczki. Trzeba przyznać, że banki z ścigają się ze sobą praktycznie codziennie reklamując coraz to nowsze i bardziej dopasowane do ludzi oferty. Pamiętajmy jednak, że przed zawarciem takiej umowy trzeba dokładnie się zastanowić.