Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Potrzebny zawód

Potrzebny zawód

Czwartek 21 stycznia 2016, przez alfred

W gospodarce wolnorynkowej, jaką po roku 1989 stała się Polska, istnieją zawody mniej lub bardziej prestiżowe i usługi na które jest mniejszy lub większy popyt. W obliczu całkowitej zmiany paradygmatu, jaką był upadek komunizmu, jedne branże straciły na znaczeniu, inne natomiast zyskały. Spośród tych, które straciły najwięcej, można wymienić chociażby przemysł ciężki. Najwięcej natomiast zyskały podmioty świadczące wszelkie usługi związane z finansami. Jedną z takich branż jest księgowość.

Każdy właściciel firmy potwierdzi, że dobra księgowa jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Wynika to z tego, że według prawa wszystkie operacje finansowe muszą być ewidencjonowane. W naszym kraju minęła już epoka dzikiego kapitalizmu i korupcji, gdy kontrolerowi wystarczyło wręczyć łapówkę, aby zapomniał o nieprawidłowościach dostrzeżonych w ewidencji.

Księgowa jest więc niezbędna w każdej firmie, pomijając nielicznych przedsiębiorców, którzy ewidencją operacji finansowych zajmują się samodzielnie. Jest to jednak na tyle czasochłonne i skomplikowane, że nawet osoby zdeterminowane, żeby jak najbardziej obniżyć koszty prowadzenia działalności, koniec końców w większości zatrudniają kogoś, kto zajmie się buchalterią. Co powoduje, że zwłaszcza w większych miastach, jak Kraków, księgowa pracę znajdzie bez problemu. W końcu dobra księgowa, jak na przykład ta - www.talented.com.pl, to podstawa prawidłowego funkcjonowania firmy.

Sporą karierę niestety w naszym kraju zrobiło w ostatnich kilkunastu latach pojęcie księgowości kreatywnej. Wyrażenie to oznacza po prostu oszukiwanie w ewidencji w ten sposób, żeby nielegalne operacje wyglądały na legalne. Kreatywna księgowość jest oczywiście cały czas praktykowana w Polsce, jednak w walce z nią zrobiliśmy od upadku komunizmu ogromne postępy. O tym, jak źle mogłoby być, niech świadczy chociażby przykład Ukrainy.