Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Porady odnośnie ocieplenia domu

Porady odnośnie ocieplenia domu

Wtorek 25 lutego 2014, przez Aleksander

Przestarzały materiał

Przestarzały materiał używany przy budowie domu, ale nadal często używany to papa. Jest to czarna cienka powłoka wykładana na dach, coraz mniej popularna, lecz tania dlatego często wykorzystywana. Jest to najgorszy materiał jeżeli chodzi o izolację, jeżeli ktoś zamierza ocieplać poddasze to powinien się poważnie zastanowić nad tym czy nie pozbyć się jej z dachu. Co powoduje papa? Na pewno wilgotność powietrza jest zdecydowanie gorsza, powietrze jest zbyt suche, chodź w niektórych sytuacjach zdarza się że jest zbyt wilgotne. W obecnych czasach nie trzeba już używać papy, dachy z blachy czy z dachówki są zrobione w taki sposób aby zabezpieczyć dach w stu procentach. Co do ocieplenia dachu najlepsze materiały to wełna i styropian. Wełna jednak zdecydowanie została wyparta przez styropian, który nadał sobie miano króla materiałów ociepleniowych. Nie warto jest oszczędzać jeżeli chodzi o dach, bez odpowiednich rozwiązań, tak naprawdę stracimy pieniądze a co ważniejsze nerwy i cenny czas, który można lepiej spożytkować.

Chodź pomaluj mój dom

Ocieplamy dom, zakrywamy styropian, kładziemy modny wzór(jeżeli mamy pieniądze) i zostaje jeszcze jedna sprawa, kolor ocieplenia, jest on bardzo ważny. Oczywiście jest to w pewnym sensie tylko kwestia wizualna ale nie do końca. Często farba zabezpiecza kolejną warstwę dzięki której, struktura ocieplenia jest dobrze zabezpieczona. Kolor musi być jasny, ponieważ wtedy nie przyciąga słońca, moim zdaniem budynek wtedy jest najlepiej zabezpieczony, nie rzuca się w oczy, nie przyciąga światła, jedyne co jest w takiej sytuacji niekorzystne to zabrudzenia. Każde ocieplenie budynku musi być odpowiednio zaplanowane, w tym jest też kolor, jeżeli będzie on dobry, to nie dosyć, że będziemy mieli lepiej wyglądający dom to jeszcze przysłuży się w termoizolacji domu.

Konstruowanie dachu

Konstrukcja dachu jest niesamowicie ważna bez tego czynnika nie jesteśmy w stanie zapewnić budynkowi odpowiedniej izolacji. Z budynkami które mają dziwne kształty jest często problem. Trzeba stosować odpowiednie materiały, które nie są łatwo dostępne i dużo kosztują. Aby ocieplenie dachu miało sens, konstrukcja poddasza jak i całego domu jest niezwykle ważna.

Podsumowanie

Elementy, które przedstawiłem, są tylko nielicznymi przykładami. Dobre ocieplenie to skomplikowany proces, jeżeli coś źle zrobimy konsekwencję będą opłakane, nie tylko pieniężne ale również komfort życia mieszkańców będzie zdecydowanie gorszy. Dobrym przykładem jest zła wilgotność powietrza, taka rzecz może powodować choroby oraz trudności w oddychaniu co nie jest przyjemne.