Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Finanse > Polisa komunikacyjna – co trzeba wiedzieć

Polisa komunikacyjna – co trzeba wiedzieć

Niedziela 23 czerwca 2013, przez admin

Jak wiadomo za niewiedzę trzeba płacić. Każdy kierowca powinien więc zdawać sobie sprawę z tego za co płaci kupując ubezpieczenia komunikacyjne. Pomimo pewnej bazy jaką jest składka OC, można łatwo zauważyć, że oferty wielu ubezpieczycieli różnią się cenowo. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają bowiem własne przeliczniki za pomocą których ubezpieczenia samochodowe mają taką a nie inną cenę. Każda składka uwzględnia bowiem wszelkie zniżki i zwyżki przysługujące wszystkim kierowcom. Jak wiadomo wszem i wobec, w najkorzystniejszej sytuacji są wszyscy ci, którzy jeżdżą bezkolizyjnie od kilku lat. Poza tym trzeba jednak wziąć pod uwagę wiek pojazdu oraz inne parametry takie jak miejsce zamieszkania czy pojemność silnika.

Jak już było wspomniane ubezpieczenia komunikacyjne, ich koszt jest ustalany na podstawie zniżek i zwyżek. W takim wypadku, oprócz bezkolizyjnego doświadczenia kierowcy bierze się również pod uwagę to w jakim celu dane auto ma być używane.
Wybierając ofertę jaką są ubezpieczenia komunikacyjne, warto nie tylko wiedzieć na jakie zniżki można liczyć, ale również gdzie będą one największe.

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają bowiem różne systemy przeliczania wszelkich zwyżek i zniżek. A trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. Jak grzyby po deszczu w ostatnich latach powstały firmy ubezpieczeniowe. Warto długo szukać, przede wszystkim ze względu na pieniądze. Jeśli wybierzemy odpowiednia ubezpieczenia samochodowe OC i AC możemy zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych rocznie.

Pamiętajmy przy tym, że nie zawsze warto kierować się samą ceną – polisa ma przede wszystkim ochraniać nasz pojazd. By uniknąć płacenia za podwójne ubezpieczenia samochodowe należy do 30 dni po zakupie auta rozwiązać umowę z poprzednim ubezpieczycielem jeśli zamierzamy ubezpieczyć auto w innym towarzystwie. Na dodatek za podwójne ubezpieczenia płaci nie tylko nowy nabywca, ale również poprzedni właściciel. Niestety polskie prawo zezwala towarzystwom ubezpieczeniowym na automatyczne przedłużanie umowy na ubezpieczenia samochodowe, bez zgody klienta. Gdyby zarówno kupujący jak i sprzedający zgłaszał fakt o zmianie właściciela problemu prawdopodobnie by nie było.