Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Poduszki medyczne – co warto o nich wiedzieć?

Poduszki medyczne – co warto o nich wiedzieć?

Piątek 14 kwietnia 2017, przez MarcinB

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zachować nam wysoką jakość snu. Przyczyn może być kilka. Zła dieta, stres, siedzący tryb życia, czy nienormowany czas pracy. W tym celu warto działać nie tylko w sytuacji pojawienia się problemu, ale i im zapobiegać. Warto sięgnąć po poduszki medyczne, które w ostatnim czasie cieszą się na rynku ogromnym zaufaniem.

Poduszki medyczne co to jest?

Poduszki medyczne mogą być uznawane jako pewnego rodzaju alternatywę dla poduszek ortopedycznych. Dzięki nim zachowuje się naturalna krzywizna kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Poduszki redukują napięcie mięśni, dzięki czemu rano budzisz się bez uczucia bólu w okolicach pleców, szyi i karku. Tym samym korzystając z poduszek minimalizujesz ryzyko wielu schorzeń i wad postawy. Dzięki poduszkom medycznym nie tylko podnosisz jakość swojego snu, ale i zwiększasz wydajność i odporność organizmu. Krótko mówiąc – zyskuje na nich ogólne samopoczucie. Poduszka pod względem wyglądu w niczym nie rożni się od tradycyjnych poduszek.

Pianki w poduszkach medycznych

Swoje zdrowotne właściwości poduszki medyczne zawdzięczają piance z której są wykonane. Dobrej jakości pianka powoduje, że poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku, dzięki czemu można z niej korzystać przez długi okres czasu. Wśród kilku dostępnych pianek na rynku do najczęściej stosowanych zalicza się piankę z pamięcią. Inaczej może być określana jako pianka memory, termoplastyczna, bądź visco elastic. Pianka gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę.

Ponadto dopasowuje się do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu, dlatego zalecana jest osobom mającym problemy ze schorzeniami kręgosłupa, w tym odczuwający bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Kolejny typ pianki to pianka poliuretanowa. Skierowana dla osób korzystających z poduszki w ramach profilaktyki. Nie wymaga bowiem dopasowania do kształtu szyi, doskonale zachowuje jednak wentylacje.