Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Planując wczasy w Krakowie

Planując wczasy w Krakowie

Czwartek 9 kwietnia 2015, przez mariuszc

Kraków, jest bardzo pięknym, turystycznym miastem w południowej Polsce w województwie małopolskim. Wielu turystów z całego świata decyduje się odwiedzając nasz kraj zahaczyć o Kraków. Wynika, to przede wszystkim z malowniczej, starodawnej architektury budowlanej, a także z ciekawej historii, którą posiada to miasto.

Przekraczając progi Krakowa musicie zrobić sobie listę rzeczy, jakie należy wykonać przebywając w tym mieście. Po pierwsze polecałbym najpierw zwiedzić największe zabytki miasta jak Wawel, czy Sukiennice. Druga sprawa, to lokalne przysmaki. Każdy prawdziwy turysta powinien zjeść lokalne rarytasy, których w Krakowie z pewnością nie brakuje. Warto za pośrednictwem internetu znaleźć darmowe przewodniki turystyczne, które pomogą wam szybko rozeznać się w terenie i doprowadzą was do największych atrakcji miasta.

JPEG - 28.9 kb
Widok na Katedrę
Widok frontu Katedry Wawelskiej, fot. Radosław Sobik

Po dniu pełnym wrażeń każdy będzie potrzebował zregenerować siły, więc najlepszy będzie nocleg w jakimś wyjątkowym miejscu. W Krakowie baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana, więc bez problemu znajdziecie coś wyjątkowego dla siebie. Możecie dostosować nocleg do własnych możliwości finansowych. W Krakowie można spędzić noc w hotelu, hostelu lub wynajmując dla siebie prywatny apartament, co szczególnie polecam, bo warunki w apartamentach są bardzo wysokie, a cenowo wychodzi podobnie jak noc w przyzwoitym hotelu.