Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Pamięć wykuta w kamieniu

Pamięć wykuta w kamieniu

Czwartek 8 czerwca 2017, przez mariuszc

Wszyscy wiemy, że życie na ziemi nie trwa wiecznie. Nasi bliscy w końcu nas opuszczą i przeniosą się do tego lepszego, wiecznego świata. Pozostaną nam tylko wspomnienia po zmarłym i pamięć w postaci pomnika wykonanego z kamienia.

Pamięć i szacunek dla zmarłego oddaje się na cmentarzu stojąc nad jego mogiłą modląc się. Należy zadbać zatem, aby pochówek utrzymał się przez wiele długich lat. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie grobowca z kamienia. Obecnie wybór wzorów i materiałów jest naprawdę bardzo szeroki. Można zdecydować się na marmur, granit czy inny surowiec. Na nagrobku należy wypisać dane osoby spoczywającej. Pozwoli to przyszłym pokoleniom zidentyfikowanie krewnych.

W każdym mieście znajdziecie Państwo firmę kamieniarską oferującą nagrobki. Wybór kamieniarza powinien zależeć od doświadczenia, opinii klientów i tego jak oferta jest rozbudowana i skąd surowce są sprowadzane. Ceny nagrobków wykutych z kamienia wahają się w zależności od rodzaju zastosowanego surowca i gabarytu. Można kupić nagrobki podwójne, pojedyncze lub większe. Niektórzy decydują się na pochówek całej rodziny w jednym grobowcu. Jest to na pewno opcja wygodniejsza ( mając na myśli sprzątanie ) jak i korzystniejsza dla zarządcy cmentarza, bo pozwala zwiększyć ilość dostępnych miejsc na pochówek.