Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Oryginalne projekty, trudna praca

Oryginalne projekty, trudna praca

Poniedziałek 19 czerwca 2017, przez Marcin Marc

Agile - zarządzanie projektami

Odpowiedzią jest właśnie Agile. Jest to metodyka zarządzania projektami, która przez niektórych właścicieli firm postrzegana jest jako nieco kontrowersyjna. Jednak jeśli tylko wie się, jak się nią posługiwać, jest to świetne narzędzie do pracy w nietypowych, rzadziej spotykanych w firmach czy korporacjach warunkach.

Czym jest bowiem metodyka zarządzania projektami? Jest to pewien zbiór zasad, który opisuje, w jaki sposób można zoptymalizować pracę w firmie. Jak połączyć zespoły, usprawnić komunikację, polepszyć wykonywanie zadań tak, aby cała praca przebiegała sprawnie i przyjemnie. Najczęściej wiele firm przyzwyczaiło się już do klasycznej metodyki - opartej na celach szczegółowych, schodkach, terminach, itp.

Agile jednak łamie te schematy. Tu nie ma ścisłych terminów, dokładnych zadań. Specjaliści pracujący nad danym zagadnieniem łączą się i pracują razem, zamiast wysyłać maile. Dzięki temu taki zespól jest przygotowany na zmiany terminów, nowe życzenia klienta i inne nieprzewidziane sytuacje.

Agile Project Management

Kogo zatem warto przeszkolić w zakresie metodyki Agile? Przede wszystkim wszystkich kierowników projektów, którym nie boimy się powierzyć ewentualnie tak nieszablonowych zadań. Następnie warto, abyśmy przeszkolili także kadrę IT oraz kierowników poszczególnych działów IT. Tu bowiem bardzo często pojawia się sposobność do pracy w ramach metodyki Agile.

Gdzie jeszcze sprawdza się ta metodyka? Przede wszystkim przy zarządzaniu zespołami, złożonymi z ludzi, których praca jest nieschematyczna, ciągle się zmienia albo którzy znacznie lepiej funkcjonują nie mając narzuconych norm i terminów. To będą właśnie graficy, artyści, reporterzy itp.

Szkolenia Agile - tylko zakończone certyfikatem

Kiedy jednak już decydujemy się zainwestować w odpowiednie kursy z metodyki Agile, wybierzmy firmę, która rzeczywiście zna się na rzeczy i posiada odpowiednie rekomendacje. Ponadto, aby szkolenie przyniosło spodziewane efekty, musi być zakończone egzaminem albo inną formą sprawdzenia wiedzy. Co więcej - uczestnicy szkolenia muszą na koniec otrzymać stosowne, akredytowane zaświadczenia tudzież certyfikaty.

img76|center>

Gdzie możemy wykonać takie szkolenia? Zdecydowanie liderem na rynku jest firma Inprogress. Pracujący tam specjaliści z różnych dziedzin nie tylko kompleksowo, dokładnie i ciekawie prowadzą szkolenia, lecz także na koniec organizowany jest tam egzamin. Oczywiście szkolenie zakończone jest także otrzymaniem certyfikatu.

Warto także dodać, że szkolenie Agile podzielone jest na dwa etapy. Dzięki temu możemy część pracowników wysłać na podstawowy kurs, zaś kierowników na bardziej zaawansowane szkolenie. Dowiedź się więcej o szkoleniach z Inprogress na stronie https://inprogress.pl/szkolenia/agile-scrum/agilepm/