Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Montaż i wymiana kompaktu WC

Montaż i wymiana kompaktu WC

Wtorek 25 czerwca 2013, przez parzenica

Poprawny montaż spłuczki w domu czy miejscu pracy to zadanie pozorne łatwe. Poradzić sobie powinien z nim każdy, kto chociaż trochę lubi majsterkować. Jeżeli jednak zależy ci na najlepszym możliwym montażu warto skorzystać z usług hydraulicznych dobrego fachowca.
Konstrukcja większości spłuczek pozwala na podłączenie giętkiego węża, którym doprowadzana jest woda. Wąż wchodzący do spłuczki umiejscowiony jest z jej prawej bądź lewej strony, a następnie połączony z pionem wodnym. Do podłączenia węża do spłuczki przygotowane są dwie dziury, które zaprojektowane są blisko górnych krawędzi miski. Otwory są dwa – do jednego podpięty jest wąż, a drugi powinien zostać zaślepiony specjalnym korkiem, zazwyczaj plastikowym.
Na zewnątrz spłuczki, najczęściej w otworze pokrywy, umiejscowiona jest dźwignia spustowa, uruchamiająca w razie potrzeby spadek wody.
Montaż kompaktu to robota dla hydraulika. Usługi hydrauliczne wysokiej jakości to najlepsze rozwiązanie w tej kwestii. Jednak nie każdy ma pieniądze na fachowca. Dlatego przygotowaliśmy poradnik z myślą o majsterkowiczach. Miskę ustępową należy przytwierdzić w stosownym miejscu do podłogi, a następnie spłuczkę ustawić na uszczelce. Następnie należy nałożyć uszczelki na łby montażowe odpowiednie uszczelki i przełożyć je przez otwory w dnie zbiornika. Gdy zamontujemy już zbiornik, musimy go przykręcić. Najlepiej użyć do tego nakrętek motylkowych, dzięki którym możemy szczelnie przymocować zbiornik do miski. Po podłączeniu wężyka doprowadzającego wodę zestaw jest gotowy do użytku. Nie jest to trudne, a dla dobrego hydraulika to robota prosta i szybka. Niemniej wymaga pewnej wprawy i umiejętności.
Drobne remonty czy naprawy może wykonać każdy z nas we własnym zakresie. Jednak ich jakość nie zawsze będzie najwyższa. Dlatego warto mieć pod ręką numer telefonu do dobrego hydraulika. Usługi hydrauliczne nie są drogie, a z pewnością zapewnią nam spokojny sen i odpowiednią eksploatację sprzętów wodnych w domu.