Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Mikroalgi - kopalnia zdrowia

Mikroalgi - kopalnia zdrowia

Środa 10 sierpnia 2016, przez alfred

Mikroalgi, jak wymieniona wcześniej chlorella, to glony zawierające mnóstwo substancji odżywczych, cenne pierwiastki potrzebne człowiekowi do normalnego funkcjonowania, wartościowe źródło białka, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także wiele witamin, w tym między innymi wszystkie witaminy z grupy B, a także witaminy z grupy E i C.

Działanie tych mikroalg jest jednak nieznacznie inne. Dzięki chlorelli usuniemy z naszego organizmu toksyny takie jak rtęć czy metale ciężkie, natomiast przy pomocy spiruliny wzmocnimy odporność organizmu, a także poprawimy stan włosów, skóry i paznokci. Choć to oczywiście jedynie ułamek z wszystkich korzyści dla zdrowia, jakie niesie za sobą suplementacja chlorelli oraz spiruliny.

Nic więc dziwnego, że substancje te zaliczane są do grona tak zwanego "superfood" - czyli żywności pochodzenia naturalnego, bogatego w składniki odżywcze, które obecnie są bardzo popularne wśród znanych osób. Możemy je spożywać w dwóch formach. Może to być chlorella w proszku (na przykład dodając do koktajli) lub chlorella w tabletkach.

Algi sprawdzą się także znakomicie w naszej kosmetyczce. Możemy z nich wykonać maseczki, które dogłębnie oczyszczą, nawilżą i odżywią naszą skórę. Warto więc zainwestować w zdrowie oraz w świetny wygląd i zakupić ten rodzaj superfood.