Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Hobby > Lwów, Złota Podkowa czy Kijów - miejsca z polską duszą

Lwów, Złota Podkowa czy Kijów - miejsca z polską duszą

Sobota 18 marca 2017, przez admin

Dla miłośników dobrej kawy Lwów to prawdziwa Mekka. Mnóstwo kawiarni i kawiarenek z pyszną kawą w różnych wersjach, a do tego znakomite wypieki ze strudlem i sernikiem na czele. Niektóre z kawiarni pamiętają jeszcze czasy Austro-Węgier i cesarza Franciszka Józefa. Po łasuchowaniu warto wejść na Kopiec Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku, skąd rozciąga się wspaniała panorama na miasto i okolice.

Ale wycieczki do Lwowa z Warszawy z kresy.com to nie tylko Lwów. Stolica kraju Kijów to miasto o długiej i bogatej tradycji. Bogactwo wspaniałych zabytków zachwyci każdego turystę. Początki Kijowa sięgają V wieku. Był stolicą Rusi Kijowskie i tu odbył się chrzest Rusi. Przepiękne monastery, sobory i cerkwie z Ławrą Pieczerska wyróżniają się w tym mieście nad Dnieprem. Koniecznie trzeba zobaczyć zrekonstruowaną słynną Złotą Bramę.

Dzikie Pola i Wołodyjowski

Wracając w kierunku polskich granic z Kijowa koniecznie trzeba odwiedzić Chocim, znany z wielkich bitew. Miłośnicy sienkiewiczowskiej Trylogii ze wzruszeniem będą stąpać po kamieniach najbardziej znanej twierdzy w Polsce, czyli Kamieńca Podolskiego. Po drodze rozciągają się Dzikie Pola, na których rozgrywa się sienkiewiczowska epopeja. Widoki są niesamowite.

Podobnie jest na Podolu. Tu krajobraz jest nieco inny. Pochowane w jarach miejscowości wyłaniają się dopiero w ostatniej chwili. Niesamowite skały, jary i wąwozy zachwycają każdego. Wracając w okolice Lwowa warto pojechać szlakiem Złotej Podkowy. Tak nazwano trasę w kształcie podkowy, która łączy wspaniałe zamki - Świrz, Złoczów, Podhorce, Olesko i Krzemieniec. Zachowane są w różnym stanie, ale pokazują, jaką potęgą była kiedyś Polska. W zamku w Olesku urodził się krół Jan III Sobieski. Nie można też ominąć Żółkwi, hetmańskiego miasta marzeń.