Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Kwiaty do bukietu - jak wybrać?

Kwiaty do bukietu - jak wybrać?

Piątek 21 sierpnia 2015, przez Marcin Marc

Kwiaty do bukietu to coś, co należy wybierać ostrożnie, szczególnie jeśli prezent ma być dla ukochanej. Jest to swego rodzaju pierwszy test - nie każda kobieta kocha czerwone róże. Niektóre bywają uczulone na pachnące róże białe, a jeszcze inne mają ulubione kwiaty w swoim ulubionym kolorze. Niektóre jednak w ogóle nie zwracają uwagi na takie drobiazgi. Istotny jest sam gest - zapewnia kwiaciarnia Bronisław Nowogrodzki-Ligęza z Oświęcimia.

Mimo to w kwiaciarni należy wybrać najładniejsze rośliny, które najlepiej oddają uczucie. Co jednak, gdy o rocznicy przypomnieliśmy sobie dopiero w domu? W takim przypadku mogą uratować nas tak zwane przesyłki kwiatowe. To nic innego niż usługa dostarczania kwiatów kurierem w odpowiednie miejsce. Może niejednokrotnie uratować życie! Oczywiście metaforycznie. Na pewno jest to wygodne właśnie w sytuacjach, gdy samodzielne wyjście do stacjonarnego punktu jest niemożliwe. Kwiaty zostaną na pewno dostarczone świeże i w jak najlepszym stanie. Gotowe do wręczenia.

Jedną z osób, które nie mogą pozwolić sobie na takie zamawianie w ostatniej chwili jest panna młoda. Kwiaciarnia może zwykle wykonać dowolną wiązankę, jednak warto sprawdzić jej wykonanie jeszcze przed ślubem. Obecnie modne są bowiem nie tylko bukiety ślubne z krótkich kwiatów, ale także te z nieco dłuższych. Wymagają one odpowiedniego noszenia, by rzeczywiście wyglądać w nich elegancko. Nie każda panna młoda ma do tego naturalny talent, i niekiedy odpowiednie gesty trzeba wyćwiczyć. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro pierwszy taniec pary młodej jest często ćwiczony na wiele miesięcy przed samą ceremonią. Dlaczego więc noszenie bukietu nie mogłoby podlegać tym samym zasadom? W końcu ten bukiet też jest ważny - podkreśla piękny makijaż i ogólną urodę panny młodej. Na bukiecie wzrok niektórych kobiet zatrzymuje się tak samo często, jak na młodej żonie. Dobra prezentacja bukietu ułatwia również sprawę fotografowi. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się także na film ze ślubu. Sposób noszenia bukietu z pewnością zostanie zarejestrowany.
Podobnie zresztą jak sama sala weselna. Warto przemyśleć dekoracje - osoba pracująca w kwiaciarni w tym przypadku może bardzo pomóc. Dobór kwiatów, które na pewno będą pasować do bukietu panny młodej dobrze jest zostawić specjaliście, który potrafi łączyć kolory i gatunki. Ważne są również użyte materiały - nie do każdych kwiatów pasują na przykład atłasowe wstążki i nie każdy potrafi użyć przezroczystego materiału do dekoracji. Dobra florystka to wszystko potrafi i na pewno wykorzysta swój talent w dobrym celu.

Piękny bukiet to dobry prezent. Wie o tym każdy, kto miał koleżankę, która awansowała. Kwiaty wręcza się również politykom, jeśli wygrali wygrali wybory lub są honorowymi gośćmi. To dlatego kwiaciarnie nadal mają duże powodzenie. Również kwiaty sztuczne, które stosuje się najczęściej na wieńce pogrzebowe lub do przystrajania domu mogą być niezwykle piękne. Nie należy ich jednak wręczać nikomu, ponieważ nie jest to dobrze widziane. Podobnie jak wręczanie bukietu z parzystej liczby kwiatów.