Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Kroki niezbędne do stworzenia profesjonalnego makijażu wieczorowego

Kroki niezbędne do stworzenia profesjonalnego makijażu wieczorowego

Wtorek 12 stycznia 2016, przez mariuszc

Na początku należy przygotować skórę, aby makijaż cechował się trwałością i estetyką. Chcąc zapewnić skórze komfort należy przeprowadzić demakijaż. Można go wykonać za pomocą mleczka. Kolejno twarz należy spryskać wodą w sprayu i ją osuszyć. Pozwoli to na pozbycie się resztek zmywacza, co zapewni lepszą przyczepność podkładu. Dla przywrócenia skórze odpowiedniego ph, należy twarz przemyć tonikiem dostosowanym do rodzaju cery. Na koniec należy wsmarować krem nawilżający.

Po demakijażu kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu. Profesjonalna makijażystka użyje do tego trójkątnej gąbeczki lateksowej. Przy jej użyciu można równo i dokładnie pokryć skórę twarzy. Nakładanie podkładu wykonuje się od środka na zewnątrz twarzy, tak by ruch zgadzał się z kierunkiem wzrostu włosków na twarzy. Aby podkład nie osadzał się w porach skóry i zmarszczkach należy aplikować łagodnym łukiem ku górze. Nakładanie podkładu należy zakończyć tuż przed linią włosów.

Kolejny etap, to modelowanie twarzy. Wizażyci wykonują to przy pomocy modelarzu światłocieniem. Rezultatem tego zabiegu jest zatuszowanie pewnych niedoskonałości tj. wysokie czoło, czy krzywa linia grzbietu nosa.

Dobre wykonanie makijażu wieczorowego jest bardzo istotne, gdyż podkreśla on urodę kobiety zapewniając jej większą atrakcyjność u płci przeciwnej.