Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Koncerny kontra ekologia

Koncerny kontra ekologia

Czwartek 21 maja 2015, przez MarcinB

Obecnie można zaobserwować coraz bardziej widoczną świadomość ludzi , dotyczącą ekologii oraz dbania o środowisko naturalne. Taki trend utrzymuje się również w interesach – duże koncerny znane na całym świecie , przeznaczają bardzo duże kwoty na działania mające na celu ochronę i odnawianie naturalnych zasobów przyrodniczych. Jest to szczególnie dobrze widoczne, jeśli chodzi o koncerny farmaceutyczne oraz kosmetyczne.

Pierwszym krokiem do uzyskania takiego trendu była rezygnacja z używania gazów niszczących ozon a także zaniechanie testowania kosmetyków na zwierzętach, ale w dzisiejszych czasach wszyscy idą o krok dalej. Wykorzystane zasoby naturalne, firmy kosmetyczne powinny zwrócić środowisku w nienaruszonym stanie. Idealnym przykładem dbania o środowisko naturalne, jest szwedzka marka Oriflame. Produkuje ona bowiem produkty, które składają się wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego – musi więc szczególnie zadbać o ową naturę.

Oriflame robi to na różne sposoby, z których najbardziej korzystnym wydaje się być z pewnością zawiązanie współpracy z dużą ilością przeróżnych organizacji, które powoływane są do ochrony środowiska na całym świecie. Pośród nich możemy wyróżnić między innymi : FAIRTRADE, ECOCERT, VEGAN SOCIETY, jak również Forest Stewardship Council. Oriflame wyznaje zasadę, że nie warto rozwijać technologii produkowania komponentów syntetycznych, trzeba natomiast skorzystać z tego, co daje nam środowisko naturalne.

Niezwykle dobrze jest to widoczne przy niektórych seriach kosmetyków, na przykład przy cieszącej się ogromną popularnością serii Ecobeuty. Wyłącznie naturalne składniki, nowoczesny proces technologiczny oraz używanie opakowań, które można poddać w 100% recyklingowi – te aspekty sprawiają, że kosmetyki z serii Ecobeuty można kupować z czystym sumieniem. Podstawowe składniki, jakie wykorzystuje się przy produkcji, to między innymi: masło Shea, olejek kokosowy, borówka, rokitnik, rozmaryn, olej słonecznikowy oraz mąka z tapioki – wszystkie składniki pochodzą wyłącznie od roślin, nad czym pieczę sprawuje wymieniona wcześniej organizacja o nazwie VEGAN SOCIETY.

Produkty Ecobeuty wytwarzane przez firmę Oriflame zawierają w swoim składzie różnego typu witaminy, antyoksydanty i składniki mineralne, które zbawczo oddziaływają na powłokę skórną i pielęgnują ją codziennie. Bardzo istotne jest korzystanie z komponentów , pochodzących z odnawialnych źródeł – marka Oriflame przyjęła to jako jeden z podstawowych celów.

Więcej informacji na temat ekologii, odżywiania i zdrowego stylu życia znaleźć można w serwisie suplementy.bialystok.pl. Polecamy cykliczne artykuły publikowane w ramach bloga.