Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Finanse > KREDYTY HIPOTECZNE I CENY

KREDYTY HIPOTECZNE I CENY

Poniedziałek 8 lipca 2013, przez admin

Ci, którzy zdecydowali się na budowę własnego domu nie mogli przewidzieć, że materiały budowlane potrzebne do budowy będą drożały w takim szybkim tempie. W ostatnim czasie ceny wszelkiego rodzaju cegieł, pustaków i innych materiałów budowlanych zdrożały prawie o 200%. Mało tego, brakuje rąk do pracy na budowach co skutkuje tym, że koszty robocizny wzrosły od zeszłego roku o połowę.

Pomimo tego, w składach budowlanych jest deficyt wszystkiego co służy do budowy, a na niektóre towary budowlane trzeba czekać nawet pół roku. Jeszcze niedawno za cenę średniego mieszkania w dużym mieście można było zbudować własny dom. Te osoby, które wybrały właśnie taką opcję zaciągnęły na budowę domu kredyty hipoteczne. Obecnie wielu z nich, właśnie z uwagi na wysokie ceny materiałów budowlanych i robocizny ma duże kłopoty, aby terminowo wywiązać się z ukończenia kolejnych etapów budowy.

Następstwem tego jest, że nie mogą być wypłacane przez bank kolejne transze kredytu hipotecznego. Wiele osób nie jest w stanie wywiązać się terminowo z umów kredytowych, co wiąże się z możliwością zerwania umowy kredytowej przez bank. W najlepszej sytuacji są deweloperzy, ponieważ mają podpisane umowy i materiały budowlane są im dostarczane w pierwszej kolejności. Na tym cierpią klienci indywidualni, którzy muszą czekać cierpliwie aż pojawią się nadwyżki.

Wiele firm budowlanych sprowadza cegły i inne materiały potrzebne do budowy z za granicy. Między innymi materiały budowlane sprowadzamy z Węgier, z Słowacji a nawet z Włoch.