Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Jaka poduszka na kręgosłup szyjny?

Jaka poduszka na kręgosłup szyjny?

Środa 18 stycznia 2017, przez MarcinB

Zdrowy sen – wiele już o nim powiedziano, pytanie, czy potrafimy o niego odpowiednio zadbać? Jak się okazuje istotne jest nie tylko to ile śpimy, ale i jak. W dzisiejszych czasach mamy jednak wiele czynników, które w praktyce powodują, że jakość naszego snu jest gorsza. Nienormowany czas pracy, zła dieta, brak ruchu, czy ciągły stres… W takim wypadku należy nam się dobry wypoczynek. Warto wspomnieć, że w przypadku zdrowego snu niezwykle ważny jest kręgosłup szyjny. W tym celu więc na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. Jaka poduszka jest więc najlepsza na kręgosłup szyjny?

Poduszki ortopedyczne do spania – czym są i jakie mamy rodzaje?

Poduszki ortopedyczne do spania jak sama nazwa wskazuje dbają przede wszystkim o to, aby nasz sen był nie tylko wygodny, ale i zdrowy. Tu główną role odgrywa przede wszystkim pianka, która pod wpływem nacisku nie odkształca się nawet po długotrwałym użytkowaniu. Pozwala zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujesz, dlatego tak bardzo wskazana jest na kręgosłup szyjny. Poduszki ortopedyczne do spania dobiera się pod kątem czterech informacji. Wagi, wzrostu, szerokości barków mierzonej od podstawy szyi do głowy kości ramiennej, oraz pozycji w której zasypiasz – to właśnie ona rozróżnia trzy podstawowe rodzaje poduszek.

Rodzaje poduszek na kręgosłup szyjny

Wiele mówi się o tym jaka pozycja jest najlepsza dla zdrowia naszego kręgosłupa. Wśród specjalistów najlepszą opcją jest zasypianie na plecach, gdyż w ten sposób nie tylko relaksuje się nasze ciało, ale i umysł. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się poduszka niska, miękka, z delikatnym wyprofilowaniem na środku. Dość sporną kwestią jest spanie nie boku, gdyż jedni twierdzą, że spanie na boku lewym znacznie zmniejsza uczucie nudności, oraz różnego rodzaju dolegliwości żołądkowych, dlatego też właśnie to ta pozycja jest polecana kobietom w ciąży. Inni z kolei uważają, że spanie na boku lewym ma zły wpływ na prawidłowe funkcjonowanie takich narządów jak płuca w związku z tym lepiej jest zasypiać na boku prawym.

http://www.sissel.com.pl/webpage/zakup-poduszki-ortopedycznej-dla-kregoslupa-szyjnego.html

Tak, czy inaczej niezależnie od strony, w przypadku spania na boku najlepsza jest poduszka w kształcie „wałka”. Jak wiadomo z kolei najmniej korzystną pozycją jest spanie na brzuchu, gdyż cierpi na niej zarówno układ kostny, jak i oddechowy. W związku z tym wyprodukowano poduszkę, która jak najbardziej załagodzi szkody wynikające ze spania w tej pozycji – mianowicie poduszkę w kształcie gwiazdy.