Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Praca > Jak zostać programistą

Jak zostać programistą

Czwartek 3 kwietnia 2014, przez Marcin Marc

Jedną z ciekawszych ścieżek kariery jest praca jako programista, dzięki czemu możemy liczyć nie tylko na godziwe zarobki, ale też pełny wyzwań zawód. O ile większość osób zaczyna swoją przygodę dość standardowo, czyli od języka HTML, być może warto ominąć ten etap i zająć się od razu czymś nieco bardziej wymagającym.

Jedną z ciekawszych opcji są tak zwane aplikacje webowe. Mimo że brzmi to dość groźnie, to jednak jest całkiem przystępne nawet dla początkujących. Inna nazwa to po prostu aplikacja internetowa, a tego typu programy są zawsze przydatne i zawsze są osoby, które chętnie zlecą nam ich stworzenie.

Jako przykład można wymienić chociażby edycję treści w popularnych sieciowych encyklopediach albo rozmaite serwisy aukcyjne czy sklepy internetowe. Innym ciekawym zagadnieniem, którym warto się zająć są systemy CRM np. in’sane lab. Jest to specjalny system informatyczny, który umożliwia, najprościej mówiąc, automatyzację rozmaitych procesów, jakie zachodzą pomiędzy klientem a organizacją w zakresie pozyskania tego pierwszego.

Tego typu metody wykorzystuje się w pracy działów takich jak marketing albo obsługa klienta. Jak zatem widać chcąc zostać programistą, choćby początkującym, nie warto rzucać się od początku na popularne i stosunkowo proste robienie stron www.

Po pierwsze – konkurencja jest duża, a po drugie możemy znaleźć niszę w swoim mieście i być na przykład czołowym twórcą rozmaitych aplikacji internetowych. Na pewno przyniesie nam co najmniej dobry zarobek. A z czasem być może pracę w wielkie spółce medialnej czy informatycznej.