Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Jak lepiej zadbać o potrzeby gości hotelowych?

Jak lepiej zadbać o potrzeby gości hotelowych?

Poniedziałek 2 października 2017, przez Marcin Marc

Warto zauważyć, że utrzymanie raz zdobytego klienta jest o wiele bardziej efektywniejsze i tańsze niż poszukiwanie nowych. Można sobie teraz zadać pytanie: W jaki sposób poprawić obsługę we własnym hotelu? Odpowiedzią może być nowoczesny system zarządzania automatyką pokoju hotelowego i obsługą gości – Ilumio Valet.

Ilumio Valet to aplikacja do obsługi hotelu, która najczęściej jest wgrywana na tablety lub telewizory mieszczące się w pokojach. Jej interfejs jest dostosowywany do danego hotelu pod względem brandingowym. Stanowi nowoczesny system do cyfrowej obsługi gości, co nie tylko zwiększa im komfort przebywania w hotelu, ale także usprawnia kontakt na linii gość – obsługa, przyspieszając realizację oczekiwań klientów. System stanowi ogromne ułatwienie zarówno dla gości, jak i obsługi hotelowej oraz znacząco zmniejsza koszty operacyjne.

Aplikacja pozwala zarządzać automatyką w pokoju, czyli na przykład po wykonaniu kilku kliknięć następuje podniesienie rolety, zgaszenie światła, podwyższenie temperatury w pokoju czy włączenie klimatyzacji. Tabletem można też obsługiwać telewizor. Możliwości aplikacji dodatkowo wykraczają poza sam pokój hotelowy, ponieważ pozwalają na szybkie skontaktowanie się z recepcją, zamówienie usługi sprzątania, błyskawiczne wymeldowanie się, zamówienie dań z karty menu restauracyjnego do pokoju czy zarezerwowanie leżaków na plaży bądź zlecenie oddania odzieży do prania.

Aplikacja jest doceniania nie tylko przez gości hotelowych. Równie dużo czerpie z niej sama obsługa hotelu, która może szybciej reagować na potrzeby gości, skuteczniej i wygodniej na nie odpowiadać. Dodatkowo jest w stanie na bieżąco monitorować oczekiwania klientów i na przykład adekwatnie do nich podsuwać im atrakcyjne oferty promocyjne.

Większość gości hotelowych, którzy dopiero pierwszy raz w życiu mieli okazję skorzystać z takiego rozwiązania jest zaskoczonych tym, jak bardzo jest ono przydatne i jaki ma ogromny wpływ na komfort wypoczynku. Wielu z nich pamięta to rozwiązanie jako jedną z najważniejszych zalet danego hotelu. Trudno się zatem dziwić temu, że coraz więcej najbardziej prestiżowych hoteli chce wprowadzić Ilumio Valet do siebie.