Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Jak elegancko urządzić dom?

Jak elegancko urządzić dom?

Piątek 4 września 2015, przez Marcin Marc

Nie od dzisiaj wiadomo, że o efekcie końcowym każdej stylizacji świadczą umiejętnie dobrane dodatki. Nie inaczej jest podczas aranżacji wnętrz. Właściwe akcesoria są w stanie zmienić oblicze naszego mieszkania, przez co stanie się ono miejscem przytulnym dla domowników i przyjaznym dla gości, którzy będą nas chętnie odwiedzać. Niezależnie od metrażu pomieszczeń, muszą one przede wszystkim być funkcjonalne i ułatwiać przechowywanie różnych przedmiotów i drobiazgów. Temu celu służą przede wszystkim meble, w których możemy ukryć rzeczy codziennego użytku tak, aby były one niedostępne dla naszych gości i nie psuły eleganckiego wizerunku danego pomieszczenia.

Podstawowymi kryteriami wyboru umeblowania, obok jego funkcjonalności, powinny być również walory estetyczne. Zanim jednak wybierzemy konkretne produkty, należy ocenić gabaryty pomieszczenia tak, aby zachować proporcje pomiędzy poszczególnymi elementami. Zbyt duże rozwiązania optycznie zmniejszą wnętrze, zwłaszcza w salonie, ograniczając tym samym wrażenie otwartej przestrzeni, która w tym pomieszczeniu ma szczególne znaczenie dla poczucia estetyki i elegancji.

We współczesnych mieszkaniach dużą rolę odgrywają kuchnie. To w nich bowiem spędzamy najwięcej czasu, przygotowując różnorakie dania oraz jedząc potrawy. Dlatego też pomieszczenie to powinno charakteryzować się komfortem użytkowania i być urządzone w taki sposób, aby wszelkie niezbędne przedmioty znajdowały się pod ręką. Ułatwi to codzienną pracę przy tworzeniu posiłków i ich spożywanie. Dużą rolę pełni w tym pomieszczeniu oświetlenie, które powinno szczególnie podkreślać przestrzeń roboczą, czyli blat, kuchenkę oraz zlewozmywak. Warto, aby lampy znalazły się również nad stołem, przy którym spożywane są posiłki. Służyć temu może oświetlenie LED, które jest funkcjonalne oraz może być stosowane w różnych miejscach.

Dla zachowania bezpieczeństwa można nim podświetlić również i schody. Sprawi to, że poruszanie się po domu, nawet w nocy, będzie niegroźne dla jego mieszkańców. Ważną kwestią w tym względzie są również poręcze, które powinny być wykonane z trwałych elementów i być dobrze przymocowane, co zwiększy bezpieczeństwo domowników.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu artykułu firmie Pana Jarosława Nurek z Oświęcimia - http://www.meble-oswiecim.pl