Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Hosting, a jego cena?

Hosting, a jego cena?

Poniedziałek 24 listopada 2014, przez Marcin Marc

W Internecie możemy znaleźć ogromną ilość ogłoszeń o treści "tani hosting dla firm". Czy jednak rzeczywiście taki hosting jest wart polecenia i czy zagwarantuje nam on poprawność działania przez 24 godziny każdego dnia? Ile wreszcie kosztuje "tani hosting"?

Wiele firm oferuje hosting już od kilku złotych miesięcznie. Co za tą cenę możemy dostać? W jednej z najbardziej polecanych przez webmasterów firmie hostingowej (kki.pl), za niecałe pięć złotych miesięcznie dostaniemy 2GB przestrzeni dyskowej wraz z nieograniczonym transferem - to już w zupełności powinno wystarczyć do postawienia bloga, czy portalu informacyjnego raczej nie bazującego na zdjęciach. Rozwiązania stricte biznesowe są odrobinę droższe, ale mamy wtedy możliwość niemal dowolnej konfiguracji takiego konta hostingowego. Możemy zatem negocjować jego wszystkie parametry tak, aby hosting był dopasowany do naszych potrzeb.

Czy zatem tani hosting stron internetowych jest możliwy? Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna - oczywiście! Nie wszędzie zastosowanie znajdują serwery dedykowane, czy serwery vps, a wiele stron może bez problemów funkcjonować na serwerach wirtualnych.

KKI - jeden z najstarszych hostingów w PL

W Internecie znajdziemy oferty wielu firm hostingowych, które kusza nie tylko swoją standardową ofertą, ale bardzo często wzbogacają je sezonowymi promocjami. Jedną z takich firm jest bez wątpienia kki.pl, które jest jedną z najstarszych marek hostingowych w naszym kraju. Jak wygląda jednak obecna oferta firmy?

Co oferuje?
Kki.pl reklamuje się tak jak i inne hostingi, hasłem "tani hosting dla firm" - to właśnie biznes i przedsiębiorcy są jednym z celów marki, która zapewnia hosting stron internetowych dopasowany do potrzeb każdego klienta. Co prawda w ofercie firmy znajdziemy standardowe plany hostingowe, to jednak każdy z nich możemy niemal dowolnie modyfikować i powiększać, bądź zmniejszać parametry kont.

Serwery VPS
Warte uwagi w ofercie firmy są przede wszystkim serwery VPS, które pomimo swojej stosunkowo niskiej ceny, zapewniają pełną możliwość ich samodzielnego konfigurowania i instalowania oprogramowania - w ten sposób otrzymujemy w pełni funkcjonalny serwer, który powinien sprostać wymaganiom każdej współczesnej strony - od niewielkich stron firmowych poprzez rozbudowane portale informacyjne, a skończywszy na serwisach społecznościowych!