Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Granie w karty online

Granie w karty online

Wtorek 20 października 2015, przez alfred

Dla miłośników pokera, którzy w najbliższej okolicy nie mają możliwości zagrać, miłą alternatywa będzie poker online. Mimo iż zostaniemy pozbawieni specyficznej atmosfery panującej w klubach, niewątpliwie ma on pewne zalety. Przede wszystkim pozostajemy anonimowi. Nikt nas nie zna, możemy występować pod pseudonimem, unikniemy dymu papierosowego i "życzliwych" przyjaciół, którzy pojawiają się gdy zaczynamy wygrywać. Jest to przyjazne miejsce dla początkujących, gdzie można swobodnie uczyć się zasad nie narażając się na żarty i docinki. Oczywiście można grać na prawdziwe pieniądze, ale chociaż na początku warto zacząć od tych wirtualnych.

Aby zacząć grę, należy znaleźć odpowiednią stronę internetową, są to tzw. pokerroomy. Praktycznie co miesiąc tworzone są różnego rodzaju rankingi, które przedstawiają najbardziej popularne i najlepsze według grających. Czym one się różnią? Oczywiście przede wszystkim wyglądem, interfejsem, ilością turniejów, poziomem zaawansowania graczy, wpisowym, a także bezpieczeństwem.

Każda strona ma różne rodzaje turniejów oraz różną ich liczbę. Wszystko zależy od ilości grających osób a także od popularności strony. Im więcej uczestników, tym strona bardziej się rozrasta. Aby przyciągnąć ludzi wymyślane są nowe turnieje lub różnorodne promocje pokerowe. Więcej przeczytamy na pl.pokerbreak.net/promocjepokerowe. Tak w skrócie, to najczęściej wiążą się one np. z bonusem finansowym za zapis (oczywiście musi być on przeznaczony na grę, nie można go wypłacić) czy możliwością większej wygranej.

Ponieważ poker, w znacznym stopniu, jest grą na pieniądze przyciąga również oszustów. Tworzą oni programy pozwalające "podglądać" nasze karty. Najlepsze pokoje pokerowe określają swoje bezpieczeństwo na 100%, chociaż należy założyć, że zawsze istnieje ryzyko oszustwa. Nigdy bowiem zabezpieczenia nie są tak dobre, aby nie dało się ich złamać. Grając w klubach nie ma ryzyka, że ktoś nam podejrzy karty. Może jednak wiele wyczytać z naszej twarzy lub gestów.

Najważniejszą często machiną napędzająca turnieje pokerowe są oczywiście wygrane. W internetowych pokojach często są naprawdę znaczne i to przy małym wkładzie początkowym. Aby wygrać trzeba jednak mieć duże doświadczenie i przede wszystkim dużo szczęścia.

Niestety granie w internecie podobnie jak w rzeczywistości może skutkować uzależnieniem. Warto więc określić sobie na samym początku ile czasu będziemy maksymalnie poświęcać na grę, aby nas ta sytuacja nie dotyczyła. Można również ustalić sobie limit finansowy. Przede wszystkim nigdy nie powinniśmy na pokera pożyczać pieniędzy!