Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Filtrowanie powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierni przemysłowych.

Filtrowanie powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierni przemysłowych.

Wtorek 1 sierpnia 2017, przez Artsites

Osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizacji procesu lakierniczego w warsztatach przemysłowych wymagać od nas będzie prawidłowego podejścia do kwestii utrzymania czystości atmosfery wewnętrznej w pomieszczeniach lakierniczych. Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, aby przechwytywać systematycznie wszystkie lotne zanieczyszczenia chemiczne, które mogłyby przedostawać się do atmosfery, jak i lotne zanieczyszczenia pyłowe, które przedostając się w strefę roboczą, mogłyby powodować obniżenie jakości i trwałości warstw lakierniczych. Zobaczmy zatem, w jaki sposób można skutecznie zrealizować proces filtracji powietrza w pomieszczeniach lakierniczych.

Jak skutecznie przechwytywać zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń lakierniczych?

Oczywiście pomijamy tutaj kwestię tego, iż w pierwszej kolejności należy zainwestować w odpowiedniej jakości system nawiewno wywiewny, który zaopatrzony w odpowiednie filtry kieszeniowe będzie przechwytywać zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu atmosferycznym. Niemniej jednak zawsze coś przedostanie się do wnętrza, jak również w samym wnętrzu będą wytwarzać się zanieczyszczenia takie jak pył i kurz, a co za tym idzie, zachodzi także konieczność ich skutecznego przechwytywania poza systemem nawiewno wywiewnym. Musimy tutaj więc zwrócić uwagę na takie elementy jak chociażby filtry podłogowe, których zadaniem jest przechwytywanie i wiązanie w swojej wewnętrznej strukturze wszystkich zanieczyszczeń opadających na podłogę, celem uniemożliwienia ich dalszego wnoszenia w powietrze przez poruszających się po warsztacie pracowników. Do tego, warto także zainwestować w odpowiedniej klasy filtry sufitowe, gdyż część zanieczyszczeń będzie na tyle lekka, iż wraz z mgiełką lakierniczą bez trudu będzie się wzbijać w górę a następnie po osadzeniu się na suficie i odparowaniu substancji chemicznej, zanieczyszczenia będą znów opadać. Wiążąc je zaś w strukturze filtrów sufitowych zabezpieczamy się przed tym problemem.

Dlaczego jest to tak bardzo istotne?

Jeśli chodzi o wewnętrzną filtrację powietrza w warsztatach lakierniczych, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, iż wszelkie zanieczyszczenia, pył i kurz, które przedostaną się do strefy roboczej, będą wywierać silnie negatywny wpływ na jakość procesu lakierniczego. W przypadku ich rzeczywistego przedostania się w obszar roboczy, niestety, ale warstwy lakieru będą wyraźnie osłabione w swojej strukturze, a co więcej, ich estetyka także znacznie ucierpi. Generalnie rzecz więc ujmując, możemy tutaj powiedzieć, iż w większości przypadków inwestycje w systemy filtracji wewnętrznej, czyli wszelkiego rodzaju filtry sufitowe, podłogowe i ścienne, będą jak najbardziej niezbędne, jeśli chcemy osiągnąć dobry poziom jakościowy realizowanych usług lakierniczych. W przeciwnym razie, jakość realizowanych prac będzie pozostawiać wiele do życzenia a co za tym idzie, firma może w dość szybkim czasie stracić klientów, co będzie równoznaczne z jej ruiną.