Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Efektywna nauka angielskiego

Efektywna nauka angielskiego

Wtorek 19 lipca 2016, przez MarcinB

W dzisiejszych czasach najbardziej uniwersalnym językiem jest angielski. Można go traktować jako język międzynarodowy, przy użyciu którego da się porozumieć praktycznie w każdym cywilizowanym zakątku świata. Znajomość angielskiego jest nie tylko przydatna, ale w niektórych sytuacjach niezbędna. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się wymogów wśród pracodawców poszukujących nowych pracowników.

Bardzo ważną kwestią jest sposób nauki obcego języka. Funkcjonuje wiele różnych metod i technik nauki. Wiele z nich jest bardziej efektywna od innych. Z pewnością duża większość będzie bardziej efektywna od klasycznego, szkolnego nauczania, które sprawdza się w naprawdę nikłym procencie. Najlepiej byłoby obcować z danym językiem, w tym przypadku angielskim, na co dzień. Nie każdy ma jednak taką możliwość. Na szczęście szkoły językowe wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu klientów i oferują nie tylko same lekcje języka, lecz również czyste konwersacje z lektorem.

Jedną z ciekawszych technik nauki angielskiego jest metoda Total Physical Response. Jej twórcą jest James Asher, wykładowca na uniwersytecie San José w Kalifornii. Odkrył on, że wysiłek fizyczny idzie w parze z lepszym zapamiętywaniem. Oznacza to, że jeżeli podejmujemy jakąś aktywność i w tym czasie uczymy się, zapamiętujemy więcej informacji, i zapamiętywanie to jest bardziej trwałe. Połączenia neurologiczne powstałe podczas takiej nauki są bardziej trwałe od takich, które powstają na zwykłych lekcjach. Metoda doktora Ashera zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

Polecamy kursy angielskiego. Gdańsk i okolice.