Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Drewniane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Drewniane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Niedziela 31 lipca 2016, przez MarcinB

Drewno jest jednym z najpopularniejszych na świecie materiałów budowlanych. Ludzie używają go od tysięcy lat. Jest w pełni naturalne, podobnie jak kamień. Drewno jest jednak o wiele łatwiej pozyskać. Dodatkowym atutem jest fakt, że lasy odrastają, dlatego drewno jest bardzo ekologicznym materiałem budowlanym, jeśli tylko jego pozyskiwanie odbywa się w sposób ekologiczny.

Drzwi drewniane zewnętrzne

Drewno to nie tylko materiał budowlany, lecz bardzo wdzięczny materiał do wyposażania gotowych wnętrz. Tworzy się z niego meble, podłogi czy drzwi. Drewno jest odporne, jednak tylko wówczas, gdy się o nie odpowiednio dba. Szczególną troską powinniśmy objąć drzwi drewniane zewnętrzne (z ang. external wooden doors). Są to drzwi wyjściowe, które cały czas mają kontakt ze światem zewnętrznym. Zmienne warunki atmosferyczne, przede wszystkim zaś wilgoć, mogą dać się we znaki drewnianym drzwiom. Co w takim wypadku należy uczynić? Przede wszystkim dbać o to, aby były zaimpregnowane. Służy do tego specjalne mleczko konserwujące do drewna. Wystarczy użyć go dwa razy do roku aby rozwiązać problem, a raczej nie dopuścić do jego pojawienia się.

Drzwi drewniane wewnętrzne

Istota drzwi wewnętrznych jest dwojaka. Przede wszystkim mają stanowić barierę, dla dźwięków i dla prywatności osób. Bariera akustyczna powinna być na tyle skuteczna, aby zamknięcie drzwi do pokoju sprawiało, że nie dochodzą do niego dźwięki. Dlatego też stopień izolacji akustycznej jest tak istotny przy wyborze drzwi do wnętrza domu czy mieszkania. Drewno jest najpopularniejszym wyborem ze względu na znaczy stopień wyciszenia. Do tego dochodzi drugi aspekt drzwi - czyli kwestia estetyki. Chyba nie ma lepiej wyglądających drzwi, niż te wykonane z solidnego, ładnego drewna. Widzimy więc że drewniane drzwi wewnętrzne są optymalnym wyborem z obu podanych powyżej powodów.