Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Reklama > Dlaczego warto wydawać pieniądze na płatne reklamy na Facebooku?

Dlaczego warto wydawać pieniądze na płatne reklamy na Facebooku?

Piątek 31 marca 2017, przez Marcin Marc

Osoby początkujące, które dopiero zakładają swój profil firmowy na Facebooku bardzo często zastanawiają się, czy wydawanie pieniędzy na reklamę pojawiającą się w tym serwisie społecznościowym rzeczywiście ma sens? Trudno się dziwić takim wątpliwościom. Gdy nie jesteśmy zorientowani w jakimkolwiek temacie, to zawsze mamy tego typu pytania.

Najistotniejsze korzyści z reklam na fb

  • Możliwość rozreklamowania marki
  • Poprawa wizerunku firmy
  • Stworzenie odpowiedniego wizerunku firmy
  • Rozreklamowanie konkretnego produktu lub usługi
  • Zwiększenie liczby wejść na stronę internetową firmy

Do powyższych dość oczywistych i dla wielu osób najważniejszych korzyści można jeszcze coś dopisać. Warto wiedzieć na przykład od tym, że kampanie Facebook ads umożliwiają bardzo ekonomiczne wykorzystanie budżetu przeznaczanego na reklamę, ponieważ można płacić za każde kliknięcie w reklamę, a nie na przykład tylko za to, że jest ona wyświetlana. W ten sposób przedsiębiorca ponosi zazwyczaj i tak bardzo niewielkie koszty tylko za te sytuacje, w których ktoś rzeczywiście zainteresowany jego ofertą będzie się z nią zapoznawał. Zdobywając takiego realnie zainteresowanego klienta nie trzeba już się męczyć nad tym, by skorzystał z naszej oferty. Jeśli inne kwestie nie zawiodą, to złożenie przez niego zamówienia jest niemalże pewne.

Jak to się dzieje, że na reklamę trafiają osoby zainteresowane?

Facebook daje możliwość trafiania z reklamą w konkretną, dokładnie określoną grupę odbiorców. Jeżeli ustalimy ją tak, że będzie ona odpowiadać profilowi naszego docelowego klienta, to sukces reklamy jest praktycznie gwarantowany. Odpowiednim ustawieniem kampanii oraz stworzeniem dobrej reklamy mogą zająć się dobre agencje, więc wcale nie musimy robić tego sami. Jedną z nich jest Promo Traffic która na swojej stronie dzieli się wynikami z sukcesywnie prowadzonych kampanii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na stronę http://promotraffic.pl/kampanie-facebook-ads/