Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Na Luzie > Dlaczego warto ćwiczyć z instruktorem fitness?

Dlaczego warto ćwiczyć z instruktorem fitness?

Środa 25 stycznia 2017, przez MarcinB

Podjęcie aktywności fizycznej, to zawsze ważna decyzja w naszym życiu. Co nas do niej motywuje? Efekt płaskiego brzucha, szczupła sylwetka, idealna rzeźba, czy zgrabne nogi. Powodów może być wiele. Same treningi jednak jak wiemy zwłaszcza na początku wiążą się z ryzykiem kontuzji. Warto więc ćwiczyć pod okiem fachowca, nawet jeśli decydujemy się na treningi w domu. Pomoże Ci on nie tylko uniknąć kontuzji, ale i uzyskać wymarzone efekty. Zatem warto nieco bliżej przyjrzeć się zaletom korzystania z usług trenera personalnego.

Dlaczego trener personalny?

Jest to fachowiec ustalający plan ćwiczeń, który w pełni dostosowany jest do możliwości trenującego. Zadaniem trenera personalnego jest nie tylko ustalenie doboru, ale i częstotliwości treningów. Do jego kompetencji należy również pomoc w przypadku kontuzji, oraz porady w zakresie zdrowej diety, która jest nieodłącznym elementem każdego planu treningowego. Dzięki niemu jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani. A zwłaszcza na początku, gdy tak łatwo o kontuzje, czy urazy wspomnianej motywacji może zabraknąć, w związku z tym pozwala nam nią odzyskać.

Ponadto ćwiczymy po prostu dobrze, gdzie świadomie używamy poszczególnych części naszego ciała w czasie treningów. Trener personalny, to jednak osoba, która pracuje z nami w czasie ćwiczeń, ale i podpowiada jak odpowiednio się zregenerować. Taka osoba jest autorytetem, ale i ogromnym wsparciem, gdzie można porozmawiać z nią o każdych wątpliwościach. Po dłużej współpracy trener personalny zna Twoje możliwości w związku z tym wie kiedy może zmobilizować Cię do dalszej pracy, a kiedy powinniście zwolnić tempo ćwiczeń.

Trener personalny a ćwiczenia w domu

Jedno nie wyklucza drugiego, co więcej ćwicząc z trenerem personalnym w domu możesz czuć się jeszcze bardziej komfortowo, w związku z tym jest to możliwość, by nabrać do niego jeszcze większego zaufania. A skoro o zaufaniu mowa, to warto pamiętać, że trener personalny, to osoba, która przede wszystkim charakteryzuje się wiedzą, oraz doświadczeniem.

Polecamy: http://fitness-blender.pl/