Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Środa 8 lutego 2017, przez MarcinB

Dziecko jest dla nas całym światem, dlatego dbamy o nie od pierwszych chwil jego życia. Najmłodsze dzieci charakteryzuje jednak szczególna delikatność. Zwłaszcza jeśli chodzi o ich układ kostny. Tu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na główkę dziecka. Często układanie malucha w jednej pozycji powoduje, że ulega ona odkształceniu. Taka dolegliwość zaniedbana może doprowadzić do poważniejszych dolegliwości. Jedną z nich jest plagiocefalia.

To nie tylko płaska główka

„Skośnogłowie”, tak potocznie określana jest plagiocefalia. Choć jej głównym charakterystycznym objawem jest spłaszczona główka w danym miejscu to objawów plagiocefalii mamy kilka. Kolejne to: asymetryczne ułożenie oczu (powiększone jedno oko), asymetryczne ułożenie uszu (powiększone jedno ucho), uwydatnione po jednej stronie czoło, pełniejszy po jednej stronie policzek. Istnieje kilka przyczyn plagiocefalii. Do jednej z nich zalicza się uwarunkowania genetyczne, lub kręcz szyi, który jest wrodzoną dystrofią mięśniową.

Im szybciej plagiocefalia zostanie zdiagnozowana, tym leczenie będzie skuteczniejsze. Może zaistnieć konieczność zabiegu chirurgicznego. Ten przeprowadzany jest nie wcześniej, niż po ukończeniu 2 miesiąca życia.

Warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne powodują, że główka Twojego maleństwa nie ulega odkształceniu bez względu na pozycje w której się znajduje. Powoduje to pianka, którą są wypełnione. Dzięki tego typu poduszkom kształtuje się prawidłowa sylwetka ciała Twojego maleństwa. Same poduszki są bardzo wygodne. Dzięki kolorowym motywom stają się jeszcze bardziej przyjazne dziecku. Są bardzo estetyczne.

Zwróć uwagę na ułożenie Twojego dziecka

Zadbaj więc, aby Twoja pociecha znajdowała się w różnych pozycjach. Za jedną z najbardziej bezpiecznych uznawane jest leżenie na brzuchu. W większości przypadków jednak maluch niecierpliwi się. Można jednak kłaść dziecko na swoich kolanach, dzięki czemu poczuje się bezpiecznie.

Zobacz również: https://www.sissel.com.pl/webpage/dlaczego-powinnismy-uzywac-poduszek-ortopedycznych.html